Maijooksu galerii: leia ligi 15 000 osaleja seast üles sõber või tuttav
Neljandat aastat järjest võitis Liina Tšernov

Täna toimus Tallinna Lauluväljakul juba 32. korda Eesti suurim kevadine liikumissündmus Tallink Maijooks, millest võttis osa ligi 15 000 liikumisharrastajat.

Jooksu võitis neljandat aastat järjest ja üldse juba viiendat korda Liina Tšernov spordiklubist Jooksupartner, läbides seitsme kilomeetri pikkuse raja 23 minuti ja 22 sekundiga. Teiseks tuli Liina Luik ja kolmandaks Leila Luik Tartu Ülikooli Akadeemilisest Spordiklubist, kaotades võitjale vastavalt 27 ja 55 sekundiga.

Traditsioonilisest kevadisest tervisespordipeost sai osa ligi 15 000 erinevas vanuses liikumisharrastajat. Seekordsel Tallink Maijooksul oli esindatud üle 300 ettevõtte ja kollektiivi. Suurima ettevõtte karika võitis Põhja Eesti Regionaalhaigla, kes oli väljas 310 liikumisest lugupidava töötajaga. 

Eakaim daam tänavusel Maijooksul oli 82-aastane Viktoria. 19 osavõtjat tähistasid täna oma sünnipäeva, 14 osalejat olid Mai-nimelised ning kõige rohkem (165) oli osalejate seas Katrini nimelisi. Maijooksu korraldustiimi oli kaasatud üle 500 inimese.

Maijooksul sai kaasa lüüa kogu perega, sest kavas olid ka Mesikäpa lastejooksud, terve päeva töötas lustakaid tegevusi pakkuv Meestehoid ning toimus mitmekülgne tervise ja vaba aja mess. «Tallink 30 kontsertshow» tõi publiku ette superstaarisaates tuntust kogunud Sissi ja Eesti laulul publiku südameid murdnud Stefani. Kohal oli tantsutrupp Showstoppers ja DJ Nrike. Päeva lõpetas suur kevadkontsert, kus astus üles Ott Lepland.

Järgmine Tallink Maijooks toimub 23. mail 2020. aastal. 

Tagasi üles