Peamiselt noortega mänginud Eesti vollenaiskond kaotas põhituumikuga Soomele

Eesti ja Soome võrkpallinaiskondade kontrollmäng.

FOTO: Erik Tikan

Euroopa Hõbeliiga mängudeks valmistuv Eesti naiste võrkpallikoondis pidas täna Audentese spordihallis teise kontrollmängu Soomega. Täna enamjaolt noortega mänginud Eesti sai 0:3 (16:25, 24:26, 13:25) kaotuse, vahendab Volley.ee.

Eesti resultatiivseimana tõi Mari Arak seitse punkti (+4), kolm mängijat kogusid viis punkti – Nette Peit (+3), Hanna Pajula (+2) ja Ingrid Kiisk (+3). Eesti naiskonna vastuvõtt oli 32 protsenti, rünnakuid realiseeriti 33-protsendiliselt, blokiga saadi neli punkti ja servil löödi viis ässa ning eksiti kuuel pallingul. Soomele jääd alla pea igas elemendis, kuid Soome mängis täna peamiselt põhijõududega. Soomlannade edukaim oli 18 punkti (+13) toonud Saara Esko, Soome vastuvõtt oli 44 protsenti, rünnak 49 protsenti, blokiga saadi seitse ja serviga kümme punkti (vigu kogunes 10).

Peatreener Andrei Ojamets sõnas pärast mängu, et kui Eesti kasutab noori ja Soome põhituumikut, on teist tulemust raske loota. «Noored on koondises esmakordse kogemusega ja tahta, et Balti liiga tasemega saada Soome koondisele vastu, oleks liig. Meie põhimängijate ja teise ešeloni vahe on liiga suur, Soomel on pink kordades pikem ja sellist vahet ei ole. Natukene kurb on, et soomlased ei tahtnud ühte geimi veel mängida, kuigi olime nii kokku leppinud. Samas saan aru, et tänane mäng ei pakkunud soomlastele pinget, samas oli ka kokkulepe, et mängime mõlemad teise ešeloniga,» rääkis Ojamets.

«Samas on uued mängijad olnud tublid – Mari Arak on esimest korda koondises, ent tunneb end üsna kindlalt ja on end heast küljest näidanud. Noor libero Haidla on esmakordselt platsil täiskasvanutes, samuti Marcella Raud ja Kätriin Põld, neil ei saagi mingit ettekujutust olla ja eks nad kõik õpivad. Selge see, et kui meil oleks olnud platsil põhijõud, olnuks tulemus ka teine,» lisas peatreener.

Homme minnakse omavahel algusega kell 18 Audentese spordihallis vastamisi ka kolmandat korda.

Euroopa Hõbeliiga algab naiskonna jaoks 25. mail, mil kohtutakse võõrsil Sloveeniaga.

Tagasi üles