Toimetas Indrek Raudkivi

Korvpalliliigas NBA jätkusid läinud ööl lahingud läänekonverentsi finaalis. Golden State Warriors oli eelnevad kaks mängu koduväljakul võitnud ning Portland Trail Blazers vajas esimeses kodumängus võitu nagu õhku.

Portland suutis mängukäiku dikteerida esimesel poolajal, kuid teisel poolajal võttis tiitlikaitsja Warriors oma ning triivis 110:99 võidule. Warriors juhib seeriat nüüd 3:0 ning on ühe võidu kaugusel NBA finaalist.

Blazers tegi alustuseks ühe suure muudatuse, kui asendas algviisikus Enes Kanteri Meyers Leonardiga. Terry Stottsi käik näis end ära tasuvat, sest Leonard võimutses avapoolajal nii kaitses kui ka rünnakul.

Kuid Golden State kogus end peagi, nad lõpetasid kolmanda veerandi 22:6 spurdiga ning enam tagasi ei vaadanud.

Stephen Curry Tõi Warriorsile 36 punkti ja Draymond Green tegi kolmikduubli, kui viskas 20 silma, noppis 13 lauapalli, andis 12 korvisöötu ja võttis vahelt 4 söötu.

Blazersi liidrid Damian Lillard ja CJ McCollum olid raskustes visketabavusega. Nad loopisid kahekesi 38 korda peale, kuid kombineerisid  selle tulemusena vaid 42 punkti.

Seeria järgmine mäng toimub Portlandis kolmapäeval.