Taas kodumaal mängima hakkav Treial: eelmine hooaeg oli emotsionaalselt ja vaimselt väga raske

Saaremaa võrkpalliklubi teatas üheksa päeva eest, et sõlmis lepingu Eesti koondise temporündaja Henri Treialiga. Postimees püüdis peagi 27-aastaseks saava Treiali laupäeval Rakveres kaamera ja mikrofoniga kinni, et küsida, miks ta naaseb pärast kolme välishooaega kodumaale.

Treial siirdus 2016. aastal Tartu Bigbankist Tšehhi meistriliigasse Karlovy Vary Karlovarskosse, kelle ridades tuli võrulane 2018. aasta kevadel ka riigi meistriks. Seejärel mängis Treial koos kaasmaalase Kristo Kolloga Itaalia esiliigaklubis Mondovi, ent piirdus seal vaid ühe hooajaga.

«Minu jaoks oli viimane hooaeg emotsionaalselt ja vaimselt väga raske. Vähemalt aastaks on hea kodumaale tagasi tulla. Saab rohkem kodus olla ja rohkem perega aega veeta. Tunnen, et see on hetkel minu jaoks õige käik,» selgitas Treial, kes lõi Saaremaaga käed üsna varakult. «Kuna ma eelmise aasta Itaalia-lepingu sain alles septembris, siis terve eelmine suvi oli suhteliselt stressirohke. Mida järjest aeg edasi läheb, hakkad mõtlema, kas tuleb see leping või ei tule. Endal on parem leping võimalikult varakult ära teha,» lisas ta.

Eesti meeste võrkpallikoondis pidas neljapäevast laupäevani kolm kontrollmängu Slovakkiaga. Kaks esimest võitis Eesti, kolmanda Slovakkia. «Ma arvan, et mehed hakkasid natuke väsima. Esimestes mängudes olime natuke värskemad, sest Slovakkia koondis tuli otse lennuki pealt mängima. Ma arvan, et see mängis suurt rolli. Aga kuna nad said rohkem kosuda ja trenni teha, siis sellepärast tuli kolmanda mängu võit neile,» ütles laupäeval 100. koondisemängu kirja saanud Treial kontrollmängude kohta.

Kas koondis on nädala pärast algavaks Euroopa Kuldliigaks valmis? «Meeste meeleolu on hea. Oleme nii valmis nagu saame olla. Eks oleme suhteliselt vähe trenni teinud, alles teine nädal sai läbi. Oleme nende nädalate jooksul parima andnud, läheme täiega peale,» lubas Treial.

Tagasi üles