Siim-Sander Vene ja Gran Canaria tegid tugeva teise poolajaga Jõesaare koduklubile teene

Toimetas Silver Tabo
Siim-Sander Vene (palliga) Gran Canaria särgis.
Siim-Sander Vene (palliga) Gran Canaria särgis. Foto: LUKAS BARTH-TUTTAS / EPA

Eesti korvpallikoondise ääremängija Siim-Sander Vene ja tema koduklubi Gran Canaria said Hispaania kõrgliiga eelviimases voorus koduväljakul tulemusega 84:79 (20:26, 15:21, 24:18, 25:14) jagu Zaragozast.

28-aastane Vene pääses platsile üheksaks minutiks, mille jooksul punktiarvet avada ei suutnud. Statistikasse läks aga kirja üks mööda läinud kahepunktivise ja kaks maha võetud lauapalli.

Võitjate parimana viskas Jacob Wiley 27 punkti, saades lisaks kätte seitse lauapalli. Euliz Baez toetas teda 12 punkti ja viie lauapalliga. Zaragoza resultatiivseimana tõi leedulane Renaldas Seibutis 14 silma.

Kui Gran Canarial enam tänavu play-off'i ehk kaheksa parema sekka võimalust pääseda pole, siis tänane võit tuli kindlasti kasuks Janari Jõesaare koduklubile Tenerifele, kuna nii Zaragoza kui ka Tenerife jahivad mõlemad kohta veerandfinaalis. Mõlemal on seni kogutud 17 võitu ja 16 kaotust ning üldarvestuses hoitakse vastavalt kuuendat ja üheksandat kohta.

Gran Canaria paikneb 18 meeskonna konkurentsis 14 võidu ja 19 kaotusega 12. real.