Varik ja Daiders said MM-etapil hooaja parima teise koha

Kert Varik ja Lauris Daiders.

FOTO: Fim Sidecarcross

Külgvankrite motokrossi maailmameistrivõistluste viies etapp toimus eile ja täna Ukrainas. Tänavuse hooaja parima tulemuse tegid seal Kert Varik ja Lauris Daiders, kes saavutasid etapi kokkuvõttes teise koha.

Eesti–Läti paar tegi esimeses sõidus hea stardi ja alustas sõitu viiendal kohal. Peagi eksis nende ees ühes kurvis liivavalli sõitnud legendaarne hollandlane Daniel Willemsen, natuke hiljem kukkus keerulisel rajaosal valitsev maailmameister, belglane Marvin Vanluchene (BEL). Varik–Daiders sõitsid mõned ringid kolmandal kohal, kuid peagi möödus neist juba kvalifikatsioonis kiiret minekut näidanud hollandlane Koen Hermans.

Neljandal kohal sõites hakati hoogsalt alguses sõitu juhtinud beglase Arne Dierckensiga vahet vähendama, sõites vahe kümnelt sekundilt ühele sekundile. Korraks suurenes vahe uuesti nelja sekundi peale, kuid Varik ei jätnud jonni ja sõitis ennast uuesti ründepositsioonile. Peagi eksisid konkurendid ühes soones ja Varik võttis kaks ringi enne lõppu sisse kolmanda koha, mida hoiti ka kindlalt sõidu lõpuni.

Sõidu võitis Hollandi-Läti vanker koosseisus Etienne Bax ja Kaspars Stupelis, teisena ületasid finišijoone hollandlane Koen Hermans ja prantslane Nicolas Musset.

Teises sõidus haarasid liidripositsooni Etienne Bax (Läti) ja Kaspars Stupelis (Läti), keegi nende pakutud tempoga kaasa minna ei suutnud ja nii võeti ka selles sõidus kindel võit. Meie esipaar tegi taaskord enda kohta hea stardi ja esimestel ringidel 6.–7. kohta hoidnud duo hakkas jällegi ettepoole liikuma. Seekord tegid kohe alguses sõiduvea ja korraliku kukkumise Hermans ja Musset.

Varik ja Daiders arendasid sõidu jooksul korralikku tempot, paar ilusat möödumist ja taaskord kolmandana üle lõpujoone. Etapi kokkuvõttes teenisid Varik ja Daiders 40 punkti, mis andis neile teise koha. Esikoha võitsid 50 punktiga Etienne Bax/Kaspars Stupelis ning kolmanda koha 40 punktiga Koen Hermans/Nicolas Musset.

Sarja kokkuvõttes on Varik ja Daiders 119 punktiga kaheksandal kohal. Ukrainas oli rajal ka Eesti duo Tanel Reesna–Teet Eier, kes said kahest sõidust vastavalt 16. ja 13. koha, mis andis päeva lõpuks 14. koha ja 13 punkti. Teine Eesti duo Markus Normak–Karl-Albert Kasesalu lõpetas sõidud kohtadel 14 ja 18. Etapi kokkuvõttes said nad 17. koha ja kümme punkti.

Tagasi üles