Roman Fosti tagas Riia maratonil pääsu MMile

Roman Fosti. FOTO: LIIS TREIMANN / EESTI MEEDIA/SCANPIX BALTICS

Eesti pikamaajooksja Roman Fosti sai pühapäeval Riia maratonil ajaga 2:22.25 kaheksanda koha ning tagas selle tulemusega ka pääsu Doha maailmameistrivõistluste normatiivi.

Kuna Gold Label maratonidel esikümnesse jõudnud jooksjad kvalifitseeruvad otse sügisestele MM-võistlustele, täitis Roman Fosti tänase võistlusega ka MMi normatiivi.  Nimelt on rahvusvahline kergejõustikuliit (IIAF) Riia maratonile sellest aastast omistanud Gold Label staatuse, vahendab Marathon100.com.

«Ilm tegi oma töö,» kommenteeris Fosti tänast jooksu. «Jalgade seis pole ka kõige parem.  Viimased 2–3 kuud ei taha jalad hästi taastuda, hommikuti ärgates on selline vanainimese tunne. Kas on natuke treeningutega üle pingutatud? Võib olla tuleb treeningute juures midagi muuta, et ei oleks jalad sellised. Võib olla võtta mahtu väiksemaks või jagada intensiivsed treeningud mitme päeva peale ära,» lisas ta.

«Positiivne on see, et täna alla ei andnud, paljud katkestasid. Minagi ei saanud joogipunktides oma jooke kätte, kaheksast pudelist 3–4 sain kätte, pidin kasutama korraldajate jooke.»

«Nüüd võtan natuke aja nüüd maha, teen väikese sõidu perega Stockholmi ja puhkan paar päeva, seejärel (8. juunil – toim) ootab ees juba Narva Energiajooks.»

Võistluse võitis Etioopia sportlane Andualem Belay Shiferaw Etioopiast ajaga. 2:08.51.

Tagasi üles
Back