Video: Euroliiga võit pani CSKA peatreeneri ja presidendi pisaraid valama

CSKA peatreener Dimitris Itoudis (vasakul) ja president Andrei Vatutin võidukarikaga.

FOTO: Valeri Šarifulin/TASS/Scanpix

Eile õhtul krooniti korvpalli Euroliiga võitjaks Moskva CSKA ning teist korda tüüris meeskonna tiitlini kreeklasest peatreener Dimitris Itoudis. Kas klubi pakub talle uut lepingut?

Eelmisel aastal Belgradis peetud Final Fouris jäi CSKA poolfinaalis alla Madridi Realile, mida toona vedas Luka Doncic. Nüüd võeti poolfinaalis juba Doncicita Realilt revanš ning karikamängus murti maha Istanbuli Anadolu Efes.

Kas sõlmiksite klubiga uue lepingu, küsis juhendajalt pärast karika võitmist Venemaa agentuur TASS. «Kui CSKA pakub mulle uut lepingut, kirjutan sellele alla. Küsimusteta,» vastas Itoudis.

CSKA president Andrei Vatutin ei soovinud sel teemal kõnelda, paludes luba sel ühel õhtul tiitlivõitu tähistada. Ent ta meenutas: «Eelmisel aastal avaldati pärast Belgradis saadud kaotust mulle väga suurt survet. Mõistate, millist otsust te kõik minult aasta tagasi ootasite. Otsustasin teisiti. Ning täna tegid Itoudis ja CSKA meeskond mu õnnelikuks.»

Vaata Itoudise ja Vatutini võiduemotsiooni:

Itoudis lisas: «Ta ei rääkinud mulle võimalikust vallandamisest midagi. Ta vaid ütles: too mulle tiitel. Ja me tõime talle selle. See näitab, kui palju ta usub minusse. Juba jõudsin teda tänada. Tunnen kergendust, et suutsin panna ta minu üle uhkust tundma.»

Vatutin märkis pooleldi naljatades, aga ka pooltõsiselt: «Võitsin täna kahel korral. Esiteks, et meeskond võitis, ja teiseks, et ma ei saanud infarkti.»

Tagasi üles