Jaan Kirsipuu: Kangertil läks hiilides etapivõidu püüdmine raskemaks

Tanel Kangert.

FOTO: LUK BENIES / AFP

Eesti jalgrattakoondise peatreener Jaan Kirsipuu on Tanel Kangerti (EF Education First) võimaluste suhtes Itaalia velotuuril optimistlik. Esimesel nädalal suutis 32-aastane eestlane väiksematest äpardustest hoolimata mängus sees püsida.

«Eraldistart näitas, et ta on vägagi mängus sees,» kommenteeris Kirsipuu velotuuri üheksandat etappi, kus Kangert teenis viienda koha. «Vaatame, mida ta suudab mägedes teha, aga praegu vaatan küll kokkuvõtte tegemist optimistlikult.»

Praegu juhib velotuuri kuuenda etapi järel liidriks tõusnud UAE Team Emiratesi sõitja Valerio Conti, kuid tema soosikute hulka ei kuulu. Parimas seisus näib olevat eilse eraldistardi võitnud ning üldarvestuses teist kohta hoidev Primož Roglič (Jumbo-Visma), kes kaotab teisena üheksa etapi järel Contile 1.50-ga. Kangert on 25. positsioonil (+5.51).

Itaalia velotuur jõuab teise nädala lõpuks mägedesse. Kuigi Kangerti eraldistardi tugev tulemus annab põhjust optimismiks, on kõrgmäestik hoopis teine keskkond. «Kui Taneli kehakaal on ideaalilähedane, siis võiks temalt ühtteist oodata. Aga kõrgmäestik on hoopis teine maailm. Ta on selleks küll valmistunud, aga isegi tipptegijad ei julge sinna täieliku enesekindlusega peale minna,» ütles Kirsipuu.

Kangerti üks eesmärkidest tänavusel Itaalia velotuuril on etapivõit. Hiilides etapivõitu püüda on tal nüüd veelgi keerulisem, sest tugev eraldistart tegi konkurendid valvsaks. «Kõik teavad, milleks ta võimeline on. Kui ta juba eraldistarti niimoodi sõidab, jälgitakse teda veel rohkem. Aga heal päeval võib ta etapivõidu ka jõuga ära võtta,» prognoosis Kirsipuu.

«Loodan, et Tanel tunneb end mägedes hästi ja mugavalt. Kui praegu on tee loodist välja läinud, pole tal raske hakanud. Tahaks loota, et olukord jääbki selliseks ning tal ei lähegi raskeks,» jätkas Kirsipuu.

Tagasi üles