Finaalseerias taas esile kerkinud Kurbas: üritan järgmine mäng natuke juurde panna

Tanel Kurbas.

FOTO: Tairo Lutter

Kalev/Cramo asus Eesti meistriliiga finaalseeriat mängudega 2:0 juhtima, alistades teises mängus Tallinna Kalev/TLÜ koguni 101:73. Teist mängu järjest kerkis Kalev/Cramo poolel esile Tanel Kurbas.

Esimesel poolajal sajaprotsendilist visketabavust näidanud Kurbase hinnangul on keeruline kahte seni peetud mängu võrrelda. «Arvan, et täna saime nad kaitses natuke paremini pidama ja sealt tulid meil kiirrünnakud ja lihtsad visked, kust saime punkte. Teine asi oli see, et pall liikus palju paremini, saime lõiget teha ja vabade visete pealt ka punkte,» analüüsis 14 punkti kogunud Kurbas.

Praeguse seisuga on Kurbas kahtlemata üks potentsiaalne kandidaat finaalseeria parima mängija tiitlile. «Arvan, et olen oma rolliga hakkama saanud ja kindlasti üritan järgmine mäng samamoodi teha või isegi natuke juurde panna,» märkis Kalev/Cramo võtmemängijaks kerkinud Kurbas.

Tundub, et tippvorm on ajastatud Eesti meistriliiga finaalseeriaks? «Pigem on see, et trennid on natuke lihtsamad ja energiat on rohkem. Minu puhul loeb see jube palju, kas mul mängus on energiat või ei ole,» vastas Kurbas. «Need on ikkagi kaks erinevat kaitset. Sellest tuleb aru saada, et Tallinna Kalev ei ole samal tasemel, mis Kaasani Unics,» lisas ta.

Kas seeria lõppeb kolmpäeval? «Kui oleme samamoodi valmis, siis küll. Aga seeriaid on raske ära lõpetada,» lausus Kurbas.

Tagasi üles