Eesti meistriliiga finaalseeria teist mängu väisas dopingukütt

Kaido Saks (sinises).

FOTO: Tairo Lutter

Eesti Antidoping väisas korvpalli Eesti meistriliiga finaalseeria teist mängu ja kutsus pistelisse kontrolli Tallinna Kalev/TLÜ mängija Kaido Saksa. Selline üllatus polnud 32-aastasele mängumehele esmakordne.

«Lähen dopinguproovi andma. Varasemad kogemused on olnud positiivsed… Selles mõttes ikka negatiivsed, aga üldjoontes ikka positiivsed,» naljatles Saks vahetult enne dopingukontrolli minemist.

Kalev/Cramo vastu 13 punkti visanud Saks kuulus koos Ronald Eric McGhee ja Damarcus Jamaal Harrissoniga väikese Kalevi resultatiivseimate mängijate hulka, kuid suur Kalev pani paremuse kindlalt maksma ja võitis koguni 101:73.

«Tundus, et nemad olid valmis võitluslikuks mänguks ja meie lootsime, et mängime samamoodi nagu esimeses mängus. Erinevus ongi see, et nemad tulid mängima ja meie lootma,» kommenteeris Saks allajäämist. «Aga me peame selle mõttelaadi ümber muutma ja mängima ülehomme tunduvalt parema mängu, kui üldse tahame neile vastu saada,» lisas ta.

Saksa hinnangul pole kolme võiduni peetavas seerias võimatu Kalev/Cramot vähemalt korra hammustada. Seda tõestab ka seeria esimene mäng, mille väike Kalev kaotas kõigest üheksa punktiga.

«Muidugi on võimalus neile vastu saada. Mäng algab null-nullist. Aga selleks, et hästi mängida, peame väga hästi õnnestuma ja neil peab olema natuke kehvem päev. Anname endast kõik, et kolmapäeval ei tuleks Kalev/Cramo võidupidu,» rääkis Saks.

Tagasi üles