Toimetas Indrek Raudkivi

Põhja-Ameerika tugevaimas jäähokiliigas NHL selgus läinud ööl teine Stanley karika finalist. St. Louis Blues ja San Jose Sharks pidasid poolfinaalseeria kuuenda kohtumise. Lõpusireeni kõlades võis koduväljakul mänginud Blues juubeldada - 5:1 võit viis nad Stanley karika finaalseeriasse.

Blues haaras mängu esimese kolmandiku varastest minutitest kohe initsiatiivi ning kui mängitud oli 1.32 avas David Perron skoori. 27-aastane venelane Vladimir Tarasenko põmmutas vasakult äärelt arvulises ülekaalus 2:0.

Sharksis mängiv 22-aastane ameeriklane Dylan Gambrell vähendas teisel perioodil oma elu esimese NHLi tabamusega küll vahe 1:2-le, ent see oli ka kõik, milleks «haid» suutelised olid.

Edaspidine oli Bluesi pidu. Nad viskasid veel kolm väravat ja võitsid matši 5:1 ning kogu seeria 4:2.

Põhihooaja 12. meeskond St. Louis Blues jõudis finaali pärast 49-aastast vaheaega. Aastatel 1968 kuni 1970 mängis Blues Stanley karika finaalis kolm hooaega järjest, kuid kaotas kõik seeriad 0:4. 28. mail algab finaalseeria Bostonis sealse Bruinsi vastu.