Eesti paremad aerutajad näitasid esimese MK-etapi peaproovil head minekut

Joosep Karlson (vasakul) ja Kaspar Sula.

FOTO: Kristo Sepp

Maailma karikavõistluste avaetapp Poolas annab esimese ülevaate, milline on jõudude vahekord olümpiaeelsel hooajal. Eestlasi pääseb tippkonkurentsi hetkel vaid kaks – Kaspar Sula ühesüstal ja Joosep Karlson ühekanuul - mõlemad meie reaalsed olümpiakandidaadid.

Peaproovina läbiti edukalt Trakai rahvusvaheline regatt, kus lisaks Baltimaade paremikule tegid kaasa veel Poola aerutajad. Leedu aerutajad ei ole medalita jäänud viimaste hooaegade tiitlivõistlustel. Poodiumile tõusti nii EMil, MMil kui ka Rio olümpial.

Igati kordaläinuks tuleb lugeda Kaspar Sula esinemist 200 meetri sprindis, kes väga tihedas finaalis andis kõva lahingu Leedu maailmatasemel sprinteritele. Võitis eelmise hooaja MMi ja EMi hõbe Arturas Seja. Teine oli EMi pronks Ignas Navakauskas ja kolmas Kaspar Sula. Seejuures jäi tartlase seljataha Rio olümpiapronks kahesüstal.

Joosep Karlson on hooaja algul veidi hädas 1000 meetri distantsil õige sõidurütmi leidmisega, seekord võis rahule jääda vaid distantsi keskosaga. Kõige suurem ajaline kaotus tuli just stardis ja MK-etappi silmas pidades tuleks see viga kiiresti kõrvaldada. Saavutatud kolmas koht oli hea, aga ajaline kaotus kahele esimesele liiga suur.

Viimased treeningud Poznanis annavad lootust, et mõlemad mehed saavad oma paadid korralikult libisema. MK-etapi eelsõidud algavad juba neljapäeval, kõik finaalid sõidetakse nädalavahetusel.

Tagasi üles