Ajalooline triumf ja fiasko käsikäes

Andres Vaher
Soomlaste raevukas lõpuspurt ja meelekindlus šokeerisid Rootsi NHLi staare. FOTO: Joel Marklund/Imago Images/Bildbyran Foto: Joel Marklund/Imago Images/Bildbyran

Soome pöörab kaotusseisu Rootsi vastu enda kasuks ja on otsustavatel hetkedel tõhusam… Kahe «armsa» naabri vaheline jäähoki(aja)lugu enne üleeilset õhtut Košices midagi säärast ei tundnud.

MMi veerandfinaal pakatas pingest. Soome avas esimese minuti lõpetuseks skoori, kuid teise kolmandiku alguses juhtis Rootsi juba 3:1. Soome viigistas, Rootsi läks uuesti ette. Soome proovis ja proovis, kuni poolteist minutit enne normaalaja lõppu viskas 203 cm pikkune kapten Marko Anttila oma esimese värava turniiril. Lisaajast oli kulunud vaid 1.37, kui Sakari Manninen skooris ja kahekordsed tiitlikaitsjad tulemusega 5:4 koju saatis.

Need kolm minutit mõjusid Rootsile šokina ja viisid Soome taevasse.