Toimetas Silver Tabo
Aleksei Šved.
Aleksei Šved. Foto: Grigory Sysoev / Sputnik

Korvpalli VTB Ühisliiga veerandfinaalseerias mängudega 3:0 esimest korda ajaloos play-off’i jõudnud Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo konkurentsist lülitanud Venemaa tippklubi Kaasani Unics kaotas poolfinaalseeria teise mängu tulemusega 98:103 Moskva oblasti Himkile.

Võitjate parimana viskas ligi 37 minutit väljakul rassinud Aleksei Šved üleplatsimehena 25 punkti (kahesed 3/4, kolmesed 3/11, vabavisked 10/14). Lisaks jagas ta kaaslastele kümme korvisöötu. Andrei Zubkov toetas teda 14 silmaga ning Malcolm Thomas ja Jordan Mickey võrdselt 13 punktiga.

Unicsi resultatiivseimaks tõusis 23 silmaga Errick McCollum, Jamar Smith tõi 20 punkti.

Seega on kolme võiduni peetav seeria nüüd viigiline 1:1, avamängu võitis Unics skooriga 96:91. Poolfinaalseeria kolmas kohtumine on kavas 27. mail taas Moskvas.

Teises poolfinaalpaaris juhib eelmisel nädalal Euroliiga võitjaks kroonitud Moskva CSKA seeriat Peterburi Zeniidi vastu mängudega 1:0. Seeria teine mäng on kavas täna Mosvas.