FC Flora tõusis koduse naiste jalgpalli absoluutseks valitsejaks

Klubijalgpalli pidupäeva raames A. Le Coq Arenal toimunud naiste karikafinaalis triumfeeris Tallinna FC Flora, kes alistas 4:0 Pärnu JK. Kaks viimast väravat lõid floralannad mängu viimasel kümnel minutil.

Flora naiskonnale on see neljas karikavõit (varasemad aastatel 2007, 2008 ja 2013). Võrdluseks: koduseid meistritiitleid on auhinnakapis üks, mis võideti eelmisel hooajal. Ehk: hetkel on Flora Eesti naiste klubijalgpalli absoluutne valitseja.

Pärnu alustas finaali teravalt, kuid enamusel esimesest kolmveerandtunnist ohustas rohkem vastaste väravat Flora. Tallinna naiskonnal oli mitmeid häid võimalusi, kuid korra päästis Pärnu halvimast Mari-Ann Ploompuu väga hea tõrje, kui ta suunas Katrin Loo löögi latti. Järgnenud nurgalöögist pääses ohtlikult löögile Liis Lepik, kuid pall maandus värava katusele.

Flora suutis vastase väravaluku murda 39. minutil, mil Loo leidis suurepärase sööduga üMari Liis Lillemäe, kes lahendas meisterlikult üks-üks olukorra.

Kui teist pooaega oli mängitud ligikaudu veerand tundi, oli mõlemal naiskonnal hea võimalus. Esmalt tegutses ebakindlalt Flora väravavaht Getriin Strigin, kuid puurilukk suutis tekkinud olukorrale kiirelt reageerida. Mõned minutid hiljem tegutses hästi teiseks poolajaks Pärnu väravat kaitsma tulnud Imbi Hopp. Pärnu andis lohakalt palli ära ning pärast head söötu pääses Anastassija Dodeltseva vastase väravavahiga silmitsi, kuid teele saadetud löök tabas täpselt Hoopi.

72. minutil kahekordistas Ariina Mürkhain Flora eduseisu suurepärase kauglöögiga. Vasakkaitsjana tegutsenud Mürkhaini püüdmatu löök lendas kaarega üle väravavahi.

Flora oli kohtumise lõpuminutitel veel kahel korral täpne. 88. minutil realiseeris penalti Katrin Loo ja esimesel lisaminutil vormistas lõppskoori Getter Saar.