Venelased kaotusest Soomele: «Košmaar! Nad ei mänginud hokit.»

Tüüpiline vaatepilt: Kevin Lankinen tõrjub järjekordse Venemaa pealetungi,

FOTO: Grigory Sõssojev / Sputnik

Staaridearmee jäähoki MMile toonud, kuid tänases poolfinaalis 0:1 Soomele alla vandunud Venemaal elatakse valusat kaotust raskelt üle.

Viimati viie aasta eest maailmameistriks tulnud ning mullu sootuks medalita jäänud Venemaad rahuldas tänavuselt MMilt vaid üks tulemus: kuldmedal. Läks aga täpselt samamoodi nagu kaheksa aasta eest samuti Slovakkias toimunud  turniiri poolfinaalis - kui toona alistuti Soomele 0:3, siis nüüd 0:1.

«Košmaar! Soome purustas Venemaa unistuse,» kuulutas Venemaa suurima spordilehe Sport-Ekspressi pealkiri.

«Soome mängis kaitses hästi ja väravavaht tõi kõik visked välja. Ehkki hokit oli nende esituses muidugi vähevõitu,» ei hoidnud Venemaa koondise ründaja Nikita Gussev tundeid vaos. Kuid lisas: «Aga nad võitsid. Pole midagi öelda, tublid poisid. Meie aga lõime palju võimalusi, kuid väravateta pole võimalik midagi teha.»

Soome võiduvärava viskas viimase kolmandiku keskel 203 cm pikkune kapten Marko Anttila, kes ka veerandfinaali Rootsiga oli lõpu eel lisaajale viinud. Need on tema ainsad tabamused sel MMil...

Väravavaht kui ilmutus

«See Lankinen seal väravas oli ikka täielik ilmutus. Vähe sellest, et ta midagi selja taha ei lasknud, ta ei kinkinud vastastele isegi ühtegi lahtist litrit. Pealegi oli ta pidevalt nii rahulik, mis andis ka kõigile teistele enesekindlust,» ülistas kapten Anttila kõik 32 venelaste pealeviset kahjutuks teinud väravavaht Kevin Lankineni.

«Sellistes mängudes pole muud võimalust kui nautida. Oleme need nädalad mänginud tõeliselt suure südamega ja lootnud ainult iseendi meelekindlusele. Tänast võitlust arvestades väärisime seda võitu,» lausus Lankinen Yle usutluses rahulikult.

Chicago Blackhawksi hingekirja kuuluv, kuid igapäevaselt AHL-liigas Rockford IceHogsi meeskonnas mängiv Lankinen näitas uskumatut taset. «Lõpus neid viskeid ikka tuli. Jah, oli üks elu paremaid mänge. Aga kaitsjad viskusid litritele ette ja andsid samuti oma panuse. Võitsime kõik koos. Ja nüüd kõlbab meile ainult kuldmedal!»

Soome homse finaalivastase selgitavad Kanada ja Tšehhi. Venelaste peatreener Ilja Vorobjov pidi aga vastama küsimusele, miks just Soome läbi aegade nende koondisele nii ebamugav vastane on.

«Mäng käis esimese väravani. Kahjuks lasime selle endale visata. Soomel on suurepäraselt organiseeritud meeskond ja väga kiired ründajad. Nad tulid ka täna võitlema. Teadsime seda ja olime valmis, aga ei saanud ikkagi hakkama. Arvan, et me pidanuks rohkem pealeviskeid tegema. Aga ma ei taha kedagi süüdistada. Poisid püüdsid,» selgitas Vorobjov.

Tagasi üles