Kanada purustas Tšehhi ning kohtub finaalis Soomega

Siim Kaasik
, siim.kaasik@postimees.ee
Kanada - Tšehhi poolfinaal.
Kanada - Tšehhi poolfinaal. Foto: Ronald Zak / AP

Jäähoki maailmameistrivõistluste poolfinaalis alistas Kanada 5:1 (1:0, 2:0, 2:1) Tšehhi ning kohtub pühapäevases finaalis Soomega.

Kanada läks kohtumist 5:0 juhtima, kui esmalt tegi avakolmandikul skoori Mark Stone. Teisel kolmandikul viskasid Kanada väravad Darnell Nurse ja Pierre-Luc Dubois ning kolmandal kolmandikul Kyle Turris ning Thomas Chabot. Tšehhi auvärava viskas kuus minutit enne normaalaja lõppu Tomas Zohorna.

Kanada, kes jõudis ajaloos 41. MM-finaali, on jäähoki maailmameistrivõistlustelt võitnud 26 kuldmedalit. Finaalides on kaotajana lahkutud 14 korral. Viimase viie aasta jooksul on Kanada jõudnud finaali suisa neljal korral.

Esimeses poolfinaalis alistas Soome üllatuslikult kapten Marko Anttila väravast 1:0 Venemaa. Soome ja Kanada olid vastamisi ka tänavuse MMi avamängus, kui Soome teenis 3:1 võidu.