Eestlased said orienteerumise Balti meistrivõistlustel üldvõidu

Võidukas Eesti meeskond.
Võidukas Eesti meeskond. Foto: Sander Lembra

Nädalavahetusel Võrumaal Rõuges toimunud orienteerumisjooksu Balti meistrivõistluste avapäeva järel kolmandal kohal olnud Eesti võitis põhiklasside teatejooksud ja saavutas kahe päeva kokkuvõttes üldvõidu napi 27-punktise eduga Leedu ja Läti koondiste ees.

Naiste teatejooksus tuli avavahetuselt esimesena Leedu I võistkond. Eesti I naiskond, kus jooksmas oli Laura Joonas, andis teate Marianne Haugile üle teisena, vahe Leeduga finišis 11 sekundit. Haug tõstis teises vahetuses Eesti liidriks. Ankruvahetuses jooksis Leedu I võistkonnas Gabija Ražaityte välja küll päeva parima aja ja püüdis rajal Evely Kaasiku kinni, kuid eestlanna kiirem lõpp tõi Eesti esinduse üle finišijoone 22-sekundit enne Leedu I naiskonda. Pronksi sai kaks minutit nõrgema ajaga Eesti II naiskond koosseisus Kerstin Uiboupin, Eleri Hirv ja Annika Rihma.

Meeste arvestuses kuulus võit Eesti I meeskonnale, kus jooksid Kristo Heinmann, Timo Sild ja Lauri Sild. Sealjuures jooksid nii Timo kui Lauri välja oma vahetuse kiireima aja. Hõbedaga pidi leppima Läti esindus ning pronksile tuli Valgevene I meeskond. Eesti II meeskond koosseisus Sergei Rjabõshkin, Peeter Pihl ja Sander Vaher said neljanda koha.

Noorteklassides võitis Eesti teatejooksudes kaks pronkmedalit noormeeste M16 ja M20 arvestuses. Nooremate poiste võistkonnas jooksid Jürgen Joonas, Mihkel Mahla ja Olle Ilmar Jaama, kes hoidsid läbi kolme vahetuse stabiilselt kolmandat kohta. M20 arvestuses sekkus Eesti medaliheitlusesse alles viimases vahetuses, kui Kaarel Vesilind tõstis päeva parima ajaga oma meeskonna kuuendalt kohalt pronksile. Võistkonnas jooksid veel Andres Rõõm ja Hando Allmann.

Ligi 500 võistlejat Rõugesse toonud Balti meistrivõistlused korraldas orienteerumisklubi Võru Sixten Silla juhtimisel. Rajad planeeris Markus Puusepp.

Eesti koondist ootavad juunis ees maailmakarikavõistluste etapid Soomes ning hooaega kroonivad maailmameistrivõistlused augustis Norras.