Soome kaht viimast MM-tiitlit liidab täiesti uskumatu seik

15. mai 2011, Bratislava: Petteri Nokelainen viskab Rootsi ja Viktor Fasthi selja taha võidulitri.

FOTO: JOE KLAMAR / AFP

Et Soome jäähokimeeskond tavatseb viimasel ajal maailmameistriks tulla just Slovakkias, teab nüüdseks juba iga spordisõber. Aga kaht tiitlit liidab veel vähemalt üks müstiline seik.

Kevadel 2011 triumfeeris Soome koondis Slovakkia pealinnas Bratislavas. Nagu tänavugi, alistati poolfinaalis Venemaa (toona 3:0, nüüd 1:0), kuid finaalis siis Rootsi 6:1 ja eile õhtul Kanada 3:1.

Ilmselt pole põrmugi juhus, et vahepeal Slovakkia MMi ei korraldanud ning Soome ka maailmameistriks ei tulnud. Selle seitsme aasta jooksul võideti kaks hõbedast medalit: 2014 kaotati finaalis Venemaale ja 2016 Kanadale.

Aga 2011. ja 2019. aasta MMidel on veel sarnasusi. Et mõlemal korral juhendas Soome koondist Jukka Jalonen - kes vahepeal jõudis ka põhjanaabrite U20 koondise ilmameistriks tüürida -, selles pole midagi iseäralikku.

Aga et mõlemas finaalis viskas võiduvärava neljanda ründekolmiku mees ja et mõlemad võidutabamused sündisid siis, kui tablookellal ilutses aeg 42.35, on äärmiselt omapärane kokkusattumus. Või lausa midagi enamat?

Igatahes nii oli: kaheksa aasta eest skooris seisuks 2:1 just siis Petteri Nokelainen ja eile tegi täpselt sama Soome suurim sangar, täna 34. sünnipäeva tähistav 203 cm pikkune kapten Marko Anttila.

26. mai 2019, Bratislava: Marko Anttila saadab Kanada väravavahi Matt Murray seljataha võidulitri.

FOTO: JOE KLAMAR / AFP

Tagasi üles