Seitsmekordne Meistrite liiga võitja jäi peatreenerita

Gennaro Gattuso.

FOTO: Claudio Giovanni / AP

Seitsmekordne jalgpalli Meistrite liiga võitja AC Milan ja peatreener Gennaro Gattuso lõpetasid koostöö.

Gattuso mängis AC Milanis aastatel 1999-2012 ning asus klubi peatreeneriks tunamullu sügisel, kui võttis ohjad üle Vincenzo Montellalt. Loodetud edu ei tulnud ja itaallane loobus peatreeneritoolist. AC Milan sai Gattuso debüüthooajal Itaalia meistriliigas kuuenda ja lõppenud hooajal viienda koha, jäädes napilt Meistrite liiga alagrupiturniirilt kõrvale.

«See on valus, aga kaalutletud otsus,» kommenteeris Gattuso klubist lahkumist väljaandele La Repubblica. «AC Milanist lahkumine ei ole lihtne, aga ma pidin sellise otsuse tegema. Need olid unustamatud 18 kuud, mis ma siin treenerina olin,» lisas 41-aastane Gattuso, kes võitis 18-kordse Itaalia meisterklubi ridades treenerina 40 kohtumist, mängis viiki 22 ja kaotas 20 mängu.

AC Milan on Hispaania suurklubi Madridi Reali järel edukuselt teine klubi Meistrite liigas, olles Euroopa tugevaima klubisarja võitnud seitse korda, ent viimane triumf pärineb aastast 2007. Real on võitjaks kroonitud suisa 13 korda. Järgmisel hooajal mängivad Itaalia klubidest Meistrite liigas Torino Juventus, Napoli, Atalanta ja Milano Inter.

Tagasi üles