Veel üks laskesuusatäht otsustas karjääri lõpetada

Gabriela Koukalova

FOTO: Alexey Filippov/Sputnik

Tšehhi laskesuusataja Gabriela Koukalova teatas, et lõpetab 29-aastaselt karjääri.

Koukalova, kes jättis viimased kaks hooaega terviseprobleemide tõttu vahele, otsustas nüüd karjääri lõpetada. «Nagu teate, pidin oma sportlaskarjääris tegema sunnitud pausi. Karjääri lõpetamisele mõelda on igal sportlasel raske. Minu jaoks oli see ilmselt elu raskeim periood,» alustas Koukalova oma hüvastijätu kirja.

«Sunnitud pausi ajal sai palju asju minu jaoks selgeks. Ma puhkasin ja kogusin jõudu. Minu tervis muutus paremaks. Alustasin aktiivset ettevalmistusperioodi ning sai aru, et saan ilma valuta treenida. Ma nautisin seda. Olin nii õnnelik, et plaanisin laskesuusatamisesse naasta,» jätkas Koukalova.

«Kuid spordist tekkinud sunnitud paus aitas mul mõista veel ühte väga tähtsat asja. Ma hakkasin elu uue nurga alt vaatama. Mõistsin, millised väärtused minu jaoks tähtsad on ja millised mitte. Ühtäkki tundsin end õnnelikuna ka ilma võistlusi võitmata. Hakkasin tavalistest asjadest emotsioone tundma. Mõistsin, et tulemused spordis ei tee mind ilmtingimata õnnelikuks. Kõik see juhtiski mind raske otsuseni. Kuna tegu on äärmiselt tähtsa otsusega, pidin olema endas kindel. See ei ole minu jaoks lihtne, aga ma otsustasin karjääri lõpetada,» sõnas Koukalova.

Koukalova võitis Sotši olümpialt kaks hõbemedalit. Maailmameistrivõistlustelt on ta võitnud kaks kulda, kaks hõbedat ning kaks pronksi. MK-sarjas tuli ta 2015/16 hooajal üldvõitjaks. Individuaalseid etapivõite kogunes tal 17, individuaalseid poodiumikohti 39.

Gabriela Koukalova.

FOTO: ALEXEY FILIPPOV / Sputnik

Kahe nädala eest teatas karjääri lõpetamisest kahekordne olümpiavõitja Laura Dahlmeier, kes otsustas tippspordist loobuda kõigest 25-aastaselt.

Tagasi üles