Tipphetked: kuue põhimeheta Eesti vollekoondis avas põnevuslahinguga Kuldliigas võiduarve
Lisatud galerii

Eesti meeste võrkpalli rahvuskoondis sai Euroopa Kuldliigas kirja esimese võidu, kui alistas Tartu Ülikooli spordihoones tulemusega 3:2 (25:22, 25:23, 19:25, 20:25, 16:14) Hollandi.

Eesti parimana tõi Andrus Raadik üleplatsimehena 22 punkti (efektiivsus +14), Hindrek Pulk toetas teda 18 (+12) ja Kristo Kollo 11 silmaga (+6). Hollandi resultatiivseimaks tõusis 20 silmaga (+15) Maarten Van Garderen.

Kolme mänguga on finaalturniiri korraldajana otsepääsme poolfinaali taganud Eesti kaotanud nüüd B-alagrupis skooridega 1:3 Hispaaniale ja Horvaatiale ning võitnud tulemusega 3:2 Hollandit. Üldarvestuses paikneb Eesti neljaliikmelises alagrupis kahe punktiga viimasel kohal. Üldliider on seitse punktiga Hispaania, kellele järgnevad Holland (5) ja Horvaatia (4).

Järgmine mäng on Eesti meeskonnal kavas järgmisel laupäeval, kui algusega kell 20 võõrustatakse Tartu Ülikooli spordihoones Horvaatiat.

Kogu mäng järelvaadatav:

Enne mängu:

Eestlased on Kuldliiga B-alagrupis mänginud kaks kohtumist. Seni on kaotatud mõlemad mängud. Esimene kaotati Hispaaniale 0:3 ning viimati jäädi 1:3 alla Horvaatiale. Alagrupis on kolmel meeskonnal Hollandil, Horvaatial ja Hispaanial kogutud 4 punkti. Eesti on turniiril võiduta, kuid Kuldliiga finaalturniiri korraldajana on meie rahvuskoondis koha nelja parime hulka juba taganud.  

Eesti koondise eest ei tee kaasa kapten Kert Toobal, Oliver Venno, Renee Teppan, Robert Täht, Ardo Kreek ja Rait Rikberg.  

Küll on aga tugeval Hollandi koondisel kohal peaaegu kõik parimad mehed. Eesti koondise loots, rumeenlane Gheorghe Crețu arvates on Hollandi näol tegemist B-alagrupi tugevaima meeskonnaga.

Rahvusmeeskonna koosseis mängus Hollandiga: Hindrek Pulk, Robert Viiber, Markkus Keel, Henri Treial, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Mart Naaber, Kevin Saar, Märt Tammearu, Kristo Kollo, Andrus Raadik, Rauno Tamme, Stefan Kaibald, Silver Maar. Peatreener Gheorghe Crețu, abitreener Rainer Vassiljev, statistik Alar Rikberg, mänedžer Robin Ristmäe, ÜKE-treener Mirko Fasini, füsioterapeut Gardo Maruste.

Kuldliiga alagrupiturniiri ajakava (Eesti aja järgi):

  • 2.06 kell 20.00 Eesti – Holland (Tartu Ülikooli spordihoone)
  • 8.06 kell 20.00 Eesti – Horvaatia (Tartu Ülikooli spordihoone)
  • 12.06 kell 20.30 Holland – Eesti
  • 15.06 kell 20.00 Eesti – Hispaania (Tartu Ülikooli spordihoone)

Kuldliiga finaalturniir peetakse Tallinnas 21.-22.juunil Saku Suurhallis.

Tagasi üles