Video: jetispordi maailmaparemik võttis mõõtu sellel nädalavahetusel Sardiinias

Jasmiin Üpraus.

FOTO: Vittorio Ubertone

Päikesepaistelises Sardiinias koguneb sellel nädalavahetusel kogu jetispordi maailmaparemik, et sõita Itaalia Grand Prix. Lisaks kuninglikule MM-sarja etapile toimub Olbias Itaalia GP raames ühe võistluse põhised maailmameistrivõistlused klassidele SKI GP2, SKI GP3, Runabout GP4 ja Runabout GP2. Esindatud on 29 riiki ja osalema on tulnud rohkem kui 140 pilooti. Võistlusele on võimalik kaasa elada alloleva otsepildi vahendusel!

Pühapäev: 

Pühapäeva III ringi sõidud: 


Enne sõitu: 

Eilse päeva kokkuvõttes tegi parima tulemuse Runabout GP1 klassis võistleb Anton Pankratov, kes sai stardist hästi minema ning esimeselt ringilt tuli ta kuuendana, sõidu edenedes suutis ta kahest konkurendist mööduda ja lõpetada neljandana. 

SKI GP1 klassis eestlaste käsi hästi ei käinud. Nii Markus Lutsokertil kui Marten Männil oli võistluse kestel ebaõnne ja kokkupõrkeid kaaskonkurentidega. Männil sai kokkupõrke tagajärjel vigastada põlve ning edasisest võistlemisest loobuti. Lutsokert lõpetas esimese sõidu 11. ja teise 9. ning kokkuvõttes hoiab eestlane kümnendat kohta. 

SKI Ladies GP1 klassis on Eesti tüdrukuid stardis lausa kolm. Möödunud etapi kolmandana lõpetanud Jasmiin Üpraus, Kätriin Nilbe ja Elina Kaarneem. Juba ajasõidus head minekut näidanud Üpraus sai ka esimesest stardist hästi minema ja esimese ringi lõpuks hoidis ta rootslanna Emma-Nellie Ortendahli järel teist kohta. Samas järjekorras ka sõit lõppes. Teise sõidu algus kujunes põnevaks, kui stardiliinilt sööstsid esimesse pöördesse korraga Jasmiin ja Jonna Borgström Rootsist. Jasmiini minek oli parem ja kuni eelviimase ringini hoidis ta teist kohta kuni tema jetil ütles ülesse aku ja sõit tuli katkestada. Peale kahte sõitu on Jasmiin üheksandal kohal. Kätriin Nilbe on terve hooaja alguse olnud hädas tõrkuva tehnikaga, samad probleemid kordusid ka Olbias. Esimeses sõidus lõpetas Kätriin kümnendal kohal. Teises sõidus probleemid jätkusid ja kokkuvõttes on Kätriin hetkel 11. kohal. Elina Kaarneem, kes sai võimaluse osaleda MM-etappidel vigastatud valitseva maailmameistri lätlanna Krista Uzare asendusõitjana kulges mõlemad sõidud stabiilselt läbi ja kokkuvõttes asub ennem homset viimast sõitu 13. kohal. 

SKI GP2 klassis osalev vanameister Egon Üpraus hoiab hetkel kuuendat kohata.

SKI GP3 klassis on stardis Mattias Reinaas, kes alustas hästi ning lõpetas esimese sõidu kolmandana. Teises sõidus enam nii edukalt ei läinud - Reinaas oli kolmandalt kohalt sunnitud katkestama mootoririkke tõttu. Hetkel on ta kahe sõidu kokkuvõttes 11. kohal.

Runabout GP4 klassis on eestlaste au kaitsmas Mattias Siimann. Esimesest sõidus saavutas Siimann viienda ja teises neljanda koha. Kokkuvõttes hoiab ta enne täna toimuvat viimast sõitu kolmandat kohta.


Laupäev:

MM-sarja arvestuses tegi eile parima tulemuse SKI Ladies GP1 klassis Jasmiin Üpraus, tulles kvalifikatsioonis kolmandaks. SKI GP1 klassis oli parim Markus Lutsokert, kes sai kuuenda aja. Anton Pankratov sõitis Runabout GP1 klassis välja tänaseks kuuenda stardikoha.

Eelmise aasta MMi pronksmedali omanik Mattias Siimann sõitis ennast Runabout GP4 klassi kvalifikatsioonis teiseks. Mattias Reinaas sai SKI GP3 ajasõidus tänaseks esimeseks stardiks neljanda positsiooni ja Egon Üpraus klassis SKI GP2 lõpetas kvalifikatsiooni kuuenda ajaga.

Laupäeval sõidetakse Itaalia GP-l kaks sõitu ja pühapäeval viimane sõit.

Laupäeva õhtune slaalom:

Laupäeva II ringi sõidud:


Laupäeva I ringi sõidud:

Reede:

Eestlaste kohad üldtabelis peale Portugalis toimunud MM-sarja esimest etappi on küllaltki eeskujulikud. Jasmiin Üpraus ja Marten Männi hoiavad oma klassides kolmandat kohta, Anton Pankratov on Runabout GP1 klassis seitsmes.

Itaalia GP-l on Eestit esindamas arvestatav meeskond, kuhu kuulub kuus sportlast MM-sarjast ja kolm sportlast MM-i klassidest.

MM-sarja sõidavad kaasa SKI Ladies GP1 klassis Jasmiin Üpraus, Kätriin Nilbe ja Elina Kaarneem. Meeste SKI GP1 klassis on Eesti esindatud Marten Männi ja Markus Lutsokerdiga. Runabout GP1 klassis võistleb Anton Pankratov. Runabout GP4 klassis võistleb EM-sarja liider Mattias Siimann, kes möödunud hooajal tuli MM-il pronksile. SKI GP3 klassis on täiskasvanute seas oma debüüti tegemas mitmekordne juuniorite maailmameister Mattias Reinaas. SKI GP2 klassis osaleb Egon Üpraus.

Täna toimunud vabatreeningutel näitas SKI Ladies GP1 klassis parimat aega Emma-Nellie Ortendahl Rootsist ja kohe tema järel oli teise ajaga Jasmiin Üpraus. Kätriin Nilbe oli vabatreeningute üheteistkümnes ja Elina Kaarneem kolmeteistkümnes. SKI GP1 klassis oli eestlastest vabatreeningul parim Marten Männi neljanda ajaga ja Markus Lutsokert oli seitmes. Runabout GP1 klassis oli Anton Pankratov samuti  vabatreeningu järgselt seitmendal positsioonil. Mattias Siimann sõitis vabatreeningul Runabout GP4 klassis välja teise aja jäädes liidrile alla ainult 0,67 sekundiga. Mattias Reinaas oli SKI GP3 klassis kolmas ja Egon Üpraus SKI GP2 klassi kaheksas.

Reedene ajasõit on nähtav siit: 

Tagasi üles