Eesti vollekoondised ootavad fänne Kuld- ja Hõbeliiga kodumängudele Tartus

Eesti võrkpallifännid Tartu Ülikooli spordihoones.

FOTO: MARGUS ANSU / PM/SCANPIX BALTICS

Eesti meeste ja naiste võrkpalli rahvuskoondised peavad sel pühapäeval Euroopa Kuld- ja Hõbeliigas esimesed kodumängud. Mõlemad kohtumised toimuvad Tartu Ülikooli spordihoones, kui esmalt lähevad naised algusega kell 17 vastamisi Sloveeniaga ning meeskond kohtub kell 20 Hollandiga. Rahvusmeeskonna mäng on otsepildis nähtav nii Kanal 12 kui Postimehe vahendusel, naiskonna mängust näeb otsepilti Postimehes.

Rahvusmeeskond on Kuldliiga B-alagrupis pidanud kaks mängu, viimati jäädi 1:3 alla Horvaatiale, enne seda kaotati Hispaaniale 0:3. Alagrupi liider on nelja punktiga Holland, sama palju punkte on ka Horvaatial ja Hispaanial, Eesti jätkab võiduta. Koondise põhituumiku mängijatest saavad pärast klubihooaega pikemalt puhata kapten Kert Toobal, Oliver Venno, Renee Teppan, Robert Täht, Ardo Kreek ja Rait Rikberg, kes liitusid meeskonnaga täna. Pühapäevases mängus neist keegi veel kaasa ei tee.

Peatreener Gheorghe Crețu sõnul on Holland senistest vastastest tugevaim. «Neil on kohal kõik staarid peale ühe ja mõistagi on Holland väga hea meeskond, kes riskib servil palju. Meie püüame oma mängus parandada detaile, mis kahes esimeses kohtumises ei õnnestunud, kindlasti vajame rohkem agressiivsust servil. Loodan, et Tartu publik leiab tee saali ja meie anname endast kõik, et esimene võit oma fännide silme all kätte saada,» ütles juhendaja.

Vaata kõikide alagruppide ajakava ja tulemusi.

Rahvusmeeskonna koosseis mänguks Hollandiga: Hindrek Pulk, Robert Viiber, Markkus Keel, Henri Treial, Timo Tammemaa, Andri Aganits, Mart Naaber, Kevin Saar, Märt Tammearu, Kristo Kollo, Andrus Raadik, Rauno Tamme, Stefan Kaibald, Silver Maar. Peatreener Gheorghe Crețu, abitreener Rainer Vassiljev, statistik Alar Rikberg, mänedžer Robin Ristmäe, ÜKE-treener Mirko Fasini, füsioterapeut Gardo Maruste.

Kuldliiga alagrupiturniiri ajakava (Eesti aja järgi):

  • 2.06 kell 20 Eesti – Holland (Tartu Ülikooli spordihoone)
  • 8.06 kell 20 Eesti – Horvaatia (Tartu Ülikooli spordihoone)
  • 12.06 kell 20.30 Holland – Eesti
  • 15.06 kell 20 Eesti – Hispaania (Tartu Ülikooli spordihoone)

21.–22. juunil toimub Tallinnas Saku Suurhallis meeste Kuldliiga finaalturniir, pileteid finaalturniirile saab osta SIIT. Kuldliiga finaalturniirile pääseb iga alagrupi võitja ning koha nelja seas tagab ka korraldaja ehk Eesti meeskonnal on koht nelja seas olemas. 

Naiskond kohtub teist korda tugeva Sloveeniaga

Naiskond kohtub pühapäeval algusega kell 17 Sloveeniaga, kellele võõrsil jäädi alla 0:3. Seejärel alistati Portugal samuti võõrsil 3:2. Peale kahte esimest vooru on Sloveenial kuus, Kreekal kolm, Eestil kaks ja Portugalil üks punkt.

Peatreener Andrei Ojamets ütles, et niigi tugev Sloveenia on pärast avamängu oma ridu veelgi tugevdanud. «Esimeses mängus puudus neil üks põhimängija, diagonaalründaja, kes nüüd samuti olemas on. Viimati alistasid nad võõrsil Kreeka 3:0 ja kui me seda videot nägime, siis pole midagi imestada – Sloveenia on läinud veel kõvemaks. Selge see, et meie oleme samuti nüüd enesekindlamad ja tahaksime paremini mängida vaatamata sellele, et vastane on tugevamaks läinud. Parandamisruumi meil jagub, eelkõige servi ohtlikkuse poole pealt. Vaatamata sellele, et nende servi vastuvõtt pole väga hea, on neil väga kvaliteetne sidemängija ja piisavalt võimsad ründajad nurkades. Lihtsat mängu kindlasti ei tule,» kommenteeris peatreener.

Rahvusnaiskonna koosseis mänguks Sloveeniaga: Julija Mõnnakmäe, Kaisa Bahmatšev, Kristel Moor, Nette Peit, Kristiine Miilen, Anu Ennok, Ingrid Kiisk, Hanna Pajula, Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Eliisa Peit, Mari Arak, Kristi Nõlvak, Nathalie Anett Haidla. Peatreener Andrei Ojamets, abitreenerid Marko Mett ja Oliver Lüütsepp, statistik Mihkel Sagar, mänedžer Jaanika Jakobson, füsioterapeut Madis Arumäe.

Hõbeliiga alagrupiturniiri ajakava (Eesti aja järgi):

  • 2.06 kell 17 Eesti – Sloveenia (Tartu)
  • 8.06 kell 17 Eesti – Kreeka (Tartu)
  • 12.06 kell 16.30 Kreeka – Eesti
  • 15.06 kell 17 Eesti – Portugal (Tartu)

Vaata kõikide alagruppide ajakava ja tulemusi.

Naiste Hõbeliigas finaalturniiri ei toimu, neli paremat selgitavad võitja kodus-võõrsil süsteemis.

Tagasi üles
Back