Eesti neljapaat lõpetas EMil B-finaali teisena

Toimetas Silver Tabo
Copy
Eesti paarisaeruline neljapaat ehk (vasakult) Jüri-Mikk Udam (vasakult), Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo.
Eesti paarisaeruline neljapaat ehk (vasakult) Jüri-Mikk Udam (vasakult), Sten-Erik Anderson, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo. Foto: Fred Killing / Eesti sõudeliit

Eesti paarisaeruline neljapaat (Kaspar Taimsoo, Tõnu Endrekson, Sten-Erik Anderson, Jüri-Mikk Udam) lõpetas Šveitsis Luzernis peetud EMi B-finaali teise kohaga ehk sai kokkuvõttes kaheksanda koha.

Kui poolfinaalis näidatud üsna kesine etteaste pani treener Matti Killingu mureliku pilguga hoolealuste poole vaatama, siis pühapäeval peetud B-finaal ehk võitlus kohtadele 7–12 pakkus rõõmsamaid noote, vahendab Soudeliit.ee.

Sõidu võitis ajaga 5.52,64 Poola, kellele järgnesid Eesti (5.55,31), Prantsusmaa (5.55,64), Venemaa (5.57,49), Leedu (6.00,02) ja Šveits (6.00,48).

«B-finaal ja kokkuvõttes kaheksas koht altminek kindlasti polnud. Peale mitte nii hästi läinud poolfinaali analüüsisime, kuidas paremaks saada ning otsustasime stardikiirendust pikendada. Rütm sai hea, kiirus oli piisav, mistõttu etteheiteid mul polegi,» hindas Killing.

Nüüd tullakse koju, võetakse veidi mõtlemisaega ning nädala pärast otsustatakse, millistes koosseisudes MMi silmas pidades jätkatakse. «Otsustamine ei saa lihtne olema, sest võrdsel tasemel mehi on rohkem, kui ühte paati mahub. Laseme meestel endil sõidud läbi seedida ja seejärel analüüsime. Täna me veel tegijad ei olnud, aga oleme juba sinnapoole teel,» rääkis koondise juhendaja.

Paarisaeru kahepaadil startinud Allar Raja ja Kaur Kuslap said 19 paatkonna seas 15. koha.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles