PM Portugalis. Neuville: olin esimesel katsel ettevaatlik, ei tahtnud rallit pooleli jätta

Thierry Neuville.

FOTO: SANDER ILVEST /

Portugali rallil Ott Tänaku järel teise koha saavutanud Thierry Neuville andis enda sõnul endast kõik, et pärast karmi avariid Tšiilis teha kohe järgmisel rallil hea tulemus.

«Me tegelikult ei teadnud isegi, kuidas meil esimesel kiiruskatsel läheb. Aga nagu ma ütlesin enne rallit, et kõik on okei, ma ei karda midagi ja testid läksid hästi. Sellegipoolest olin esimesel katsel ettevaatlik, sest ei tahtnud eksimusi teha ja rallit pooleli jätta,» kommenteeris Neuville.

Hyundai esipiloot heitles esimesel päeval neljandal ja viiendal kohal, kuid teisel päeva kerkis belglane kolmandaks. Tõsi, suures Jari-Matti Latvala katkestamise tõttu. Kolmandal päeval katkestas ka Kris Meeke ja esikohal kihutanud Tänaku püüdmiseks Neuville’il šanssi ei avanenud.

«Leidsime päris kiiresti hea rütmi. Isegi kui proovisime Otiga võidelda, siis oli ta meist alati kiirem. Kris tegi hea ralli, aga tänane hommik oli väga keeruline kõigi jaoks. Krisi eksimus tõestas, et kunagi ei tohi alla anda. Ma muutsin Sardiinia rallit silmas pidades veidi seadistust ja tundus, et see toimis,» selgitas Neuville.

Pressikonverentsil küsiti Neuville’ilt veel kord, kui palju meeskonnakaaslased teda tegelikult aitasid, kui Dani Sordo ja Sebastien Loeb meelega katse starti hilinesid ja end sealses järjekorras Sebastien Ogier’i ja Neuville’i vahele mahutasid.

«Ma ei tea, kui palju see mind aitas, aga vähemalt leidsime antud tingimustes parima lahenduse. See polnud keelatud. Proovisime meeskonnana hea tulemuse teha ja lõppude lõppuks on praegu kümnepunktiline kaotus MM-sarja üldarvestuses hea,» kommenteeris Neuville.

Tagasi üles