Eesti noored näitasid Lätis head kiirust

Gregor Kuusk
Gregor Kuusk Foto: Motostart Photography

Läinud nädalavahetusel sõideti Lätis Gulbenes motokrossi Euroopa meistrivõistluste kirderegiooni eelviimane etapp, kus meie noored võistlesid tublilt ja sõitudes suudeti ka esikolmikusse tulla.

85cc klassis oli heas hoos Mikk-Martin Lõhmus (KTM), kes lõpetas kvalifikatsioonisõidu lätlase Karlis Alberts Reisulise (KTM) järel teisena. Esimeses finaalsõidus suutsid meie noortest esikümnesse sõita aga Romeo Pikand ja Richard Paat (mõlemad KTM), kes olid vastavalt 5. ja 9. Lõhmuse tsikkel sai eeskukkunud sõitja tsikliga pihta, mille tulemusena purunes eestlase masinal sidurivoolik ning terve sõit tuli ilma sidurita sõita ning noormees ületas finišijoone lõpuks 13ndal kohal. Sõidu neljas eestlane Mark Peterson suutis end samuti punktidele sõita olles 16.

Teises sõidus sujus Lõhmuse sõit viperusteta ja tulemuseks taas teine koht Reisulise järel, esikümnesse mahtus ka 10nda koha saanud Pikand. Paat oli seekord 12. ja Peterson 15.

Kahe sõidu kokkuvõttes saavutas etapivõidu Reisulis (50 punkti) kaasmaalaste Roberts Lusise (42 p) ja Martins Platkevicsi (36 p) ees. Lõhmusele (30 p) kuulus 5., Pikandile (27 p) 8., Paadile (21 p) 11. ja Petersonile (11 p) 15. koht.

Kirderegiooni liider on Lusis 113 punktiga, Paat (65 p) on parima eestlasena 8., vigastuse tõttu Lätist puudunud Joosep Pärn (61 p) langes 10ndale kohale ja avaetapilt puudunud Lõhmus (57 p) kerkis aga 11ndale kohale. Pikand (38 p) ja Peterson (35 p) on vastavalt 15. ja 16.

65ste klassis tegi tubli võistluse Gregor Kuusk (Husqvarna), kes alustas etappi kvalifikatsioonisõidu 5nda kohaga. Esimeses finaalis oli Kuusk taas 5.ja teisest sõidust tuli 4. koht ning kokku oli eestlane (34 p) lätlase Janis Martins Reisulise (50 p) ning võrdselt 42 punkti kogunud leeduka Marius Adomaitise ja venelase Semen Rybakovi (kõik KTM) järel neljas. Kaspar Uibu (Yamaha) oli sõitudes 17. ja 14. ning kokku 11 punktiga 15. Punktidele jõudsid eestlastest ka Jan-Marten Paju (Husqvarna, 5 p, 17. koht) ja Karl Teesalu (KTM, 3 p, 22.). Ülejäänud eestlased Bert Matteo Laas, Tõnu Kaspar Teesalu ja Timo Tjorven Teesalu (kõik KTM) punktidele seekord ei pääsenud.

Kirderegiooni juhib Reisulis (133 p), Kuusk (75 p) on 9., Uibu (26 p) 15., Paju (9 p) 24., Karl Teesalu (3 p) 27. ja Timo Tjorven Teesalu (2 p) 28.

Gulbenes võistlesid ka nn rahvuslikud klassid, kus eestlastest võitis Aston Allas 50cc, Lucas Leok oli selles 3., Sebastian Johannes Klooren 4., Krevol Marken Nõmme 5., Enri Lustus 8. ja Mattias Tamekant 19. Karl Hunt võidutses klassis 85cc jun ja Marten Raud 65cc jun arvestuses, kus Frankie Lvovs oli 4. Juss Maidla oli aga võidukas pitbike MiniMX klassis.

EMX65/85 finaaletapp sõidetakse 29-30.juunil Valga külje all asuvas Jaanikese motokeskuses. EM-finaal toimub aga koos MM-etapiga 27.-28. juulil Tšehhis Loketis. EM finaali saab iga nelja Euroopa regiooni 10 paremat.