Ajalugu teinud maailma esinumber Djokovic jõudis veerandfinaali

Novak Djokovic

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA/Scanpix

Maailma esinumber Novak Djokovic tegi ajalugu, kui temast sai esimene mees, kes on jõudnud Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel kümme aastat järjest veerandfinaali pärast võitu Jan-Lennard Struffi üle.

32-aastane serblane alistas sakslase 6:3, 6:2, 6:2 matšis, mis kestis üks tund ja 33 minutit. 

Djokovic pole tänavu Prantsusmaa lahtistel veel ühtegi setti loovutanud. 

Tema vastaseks tuleb kas maailma viies number Aleksandr Zverev või maailma üheksas number Fabio Fognini. Nende matš toimub täna õhtul.

Pärast Wimbeldoni, USA lahtiste ja Austraalia lahtiste võitmist on Djokovicil võimalik enda kätte korraga saada kõik neli suure slämmi tiitlit. 15-kordne suure slämmi meister on sellega ka varem korra hakkama saanud, kui võitis 2016. aastal samuti Prantsusmaa lahtised. Temast sai alles kaheksas mees, kes sellega hakkama on saanud.

Kuigi Djokovic on hiljuti domineerinud, siis tänavuste Prantsusmaa lahtiste suurfavoriidiks peetakse selle 11-kordset võitjat Rafael Nadali. 

Samuti pidasid põneva matši maha Kei Nishikori (ATP. 7) ja Benoit Paire (ATP. 38), kes olid väljakul vastamisi peaaegu neli tundi. Lõpuks võttis viies setis võidu Nishikori tulemusega 6:2, 6:7, 6:2, 6:7, 7:5.

Tagasi üles