Ott Tänak selgitas peas valitsenud viimase hetke dilemmat

Ott Tänak.

FOTO: JOSE COELHO / EPA

Möödunud nädalavahetusel peetud autoralli MM-sarja seitsmenda etapi Portugali ralli võitja Ott Tänak (Toyota) selgitas punktikatse eel aset leidnud viimase hetke otsust, kui ta otsustas loobuda viiest lisapunktist, et parandada positsiooni maailmameistritiitli nimel käivas lahingus.

Tänak ja MM-sarja üldliider Sebastien Ogier (Citroën) asusid enne pühapäevast punktikatset ralli üldarvestuses vastavalt liidrikohal ning kolmandal positsioonil, mis tähendas neile mõlemale virtuaalses MM-sarja üldarvestuses võrdselt 137 punkti. Kumb neist oleks lõpetanud punktikatse kõrgemal kohal, oleks tõusnud MM-sarjas liidripositsioonile.

Eestlasel oli kindel plaan minna püüdma lisaks rallivõidule viit lisapunkti ka viimasel kiiruskatselt, kuid plaani tõi muutuse meeskonnakaaslane Kris Meeke, kes sõitis kolmandal kohal olles punktikatsel vastu kändu ning katkestas.

«Kris eksis ning see muutis kõike. Seb (Sebastien Ogier – toim) tõusis poodiumile ning me oleksime lõpetanud samadel punktidel. Teadsin, et pean olema veidi aeglasem, et vältida Sardiinias (13.–16. juunil sõidetaval Sardiinia rallil – toim) teepuhastamist,» tunnistas Tänak.

MM-sarja üldseis (7/14)

Sõitjad:

 1. Sebastien Ogier (Citroën) 142 punkti
 2. Ott Tänak (Toyota) 140
 3. Thierry Neuville (Hyundai) 132
 4. Elfyn Evans (M-Sport) 65
 5. Kris Meeke (Toyota) 56
 6. Teemu Suninen (M-Sport) 44
 7. Sebastien Loeb (Hyundai) 39
 8. Jari-Matti Latvala (Toyota) 38
 9. Andreas Mikkelsen (Hyundai) 36
 10. Esapekka Lappi (Citroën) 34
 11. Dani Sordo (Hyundai) 26

Meeskonnad:

 1. Hyundai 202 punkti
 2. Toyota 182
 3. Citroën 158
 4. M-Sport 122
Tagasi üles