Eesti järgmine vastane Saksamaa sai jagu Valgevenest

Toimetas Ville Arike
Saksamaa esimese värava lõi Leroy Sane (keskel).
Saksamaa esimese värava lõi Leroy Sane (keskel). Foto: Vasily Fedosenko / Reuters / Scanpix

Eesti jalgpallikoondise järgmine EM-valiksarja vastane Saksamaa alistas Borissovis Valgevene 2:0 ja jätkab täiseduga.

Skoori avas 13. minutil Leroy Sane, lõppseisu vormistas 62. minutil Marco Reus. C-alagrupis on kaks mängu pidanud Saksamaal 6 punkti, juhib kõik kolm mängu võitnud Põhja-Iirimaa 9 punktiga. Hollandil on kahest mängust 3 punkti, Eesti (2 mängu) ja Valgevene (3) jätkavad punktita.

11. juulil kohtuvad Saksamaa - Eesti ja Valgevene - Põhja-Iiri. Holland aga läheb homme Rahvuste liiga finaalis vastamisi Portugaliga.

H-grupi keskses mängus üllatas Türgi 2:0 võiduga (30. Kaan Ayhan, 40. Cengiz Ünder) maailmameister Prantsusmaa üle. Kolme vooru järel juhib Türgi (9 punkti) Prantsusmaa ja Islandi (mõl 6) ees.

J-grupis kaotas Kreeka kodus Itaaliale koguni 0:3, kusjuures väravad löödi kümne minuti jooksul (23. Barella, 30. Insigne, 33. Bonucci). Kolme vooru järel on Itaalial punkte 9, Soomel 6, Kreekal ja Bosnial 4, Armeenial 3.

I-grupis polnud Belgial probleeme Kasahstaniga, võites 3:0 (11. Mertens, 14. Castagne, 50. Lukaku). Šotimaa oli 2:1 üle Küprosest (61. Robertson, 89. Burke - 87. Kousoulos). Kolme vooru järel juhib Belgia (9 p) Venemaa, Šotimaa (mõl 6), Küprose ja Kasahstani (mõl 3) ees.