Eesti vabamaadleja võitis juunioride Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali

Kris Ilves
Erik Reinbok.
Erik Reinbok. Foto: Erakogu

Hispaanias Pontevedras toimunud juunioride Euroopa meistrivõistlustel võitis SK Kuldkaru esindaja Erik Reinbok (-79 kg) vabamaadluses pronksmedali.

Kvalifikatsiooniringis oli Reinbok vaba, seejärel tulid võidud Itaalia ja Gruusia sportlaste üle. Poolfinaalis pidi meie maadleja tunnistama hilisema võitja Abubakr Abakarovi (Aserbaidžaan) paremust.

3.-5. koha matšis võitis Reinbok ülekaalukalt 11:1 Valgevene esindajat. Auhinnaks pronks, mis on kümneaastase pausi järel Eesti vabamaadlusele esimene medal tiitlivõistlustelt. Eelmisel aastal saavutas Reinbok juunioride maailmameistrivõistlustel viienda koha.

Naistemaadluses saavutas esimest aastat juunioride vanuserühmas võistlev Viktoria Vesso (-65 kg, SK EstWrest/Audentese SG/Tallinna Spordikool) viienda koha, kusjuures dramaatilises pronksmedali matšis tunnistas eestlanna Rumeenia sportlase paremust võrdsete punktide juures. Tiia-Triin Tomson (-62 kg, MK Leo) sai üheksanda ja Marta Pajula (-68 kg, SK Tapa) 11. koha.

Kreeka-rooma maadluses sai Randel Uibo (-72 kg, MK Leo) 18., Jegor Jakovlev (-77 kg, J.Kotkase SK) 22., Hans Uku Leitham (-82 kg, Korrus3) 17. ja Andreas Välis (-82 kg, MK Juhan/Audentese SG) 13. koha.