Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Eestlane krooniti Põhjamaade meistriks

Martin Loo Rootsis, Põhjamaade meistrivõistlustel 2019 FOTO: Erik Kilström

Eesti maastikukrossi meister Martin Loo krooniti nädalavahetusel Rootsis Borlänge’s toimunud 1. kategooria võistlusel Põhjamaade meistriks.

Sprindifinišis edestas Loo napilt norralast Erik Hägstadi. Kolmanda koha sai 17 sekundit hiljem lõpetanud rootslane Emil Lindgren.

«See võib olla ainuke sprindifiniš, mille ma kunagi võitnud olen,» tõdes Loo. «Rada oli kiire ja küllaltki kodune ehk seal oli liivane, palju juurikaid, kiired kurvid, lühikesed tõusud-laskumised. Väga keeruline oli oma paremust maksma panna. Viie-kuuemeheline punt püsis koos kuni viimaste kilomeetriteni. Aga sain väga magusa võidu!»

Põhjamaade meistrivõistlused kuulusid ühtlasi Rootsis toimuva kolmepäevase minituuri arvestusse, mille avaetapil teenis eestlane 22. koha lõpetades kahe kilomeetri pikkuse võitluse ajaga 4.38,6. Võidu jättis kodupubliku rõõmuks koju Joel Burman. «Enne seda sõitu sadas korralikku paduvihma, mis muutis raja libedaks. Tegin ühe sõiduvea ja raske oli sealt veel head aega oodata,» rääkis Loo.

Viimasel etapil lõpetas Loo keti purunemise järel seitsmendal kohal, mistõttu langes eestlane kokkuvõttes teisele kohale. «Ring oli kiirem kui laupäeval ja võitja selgitati samuti viimasel sirgel. Kahjuks lõhkusin lõpukiirenduse languses keti ja pidin lõpujoone ületama joostes, mistõttu kaotasin kõvasti aega,» lisas Loo.

Esikoha teenis kokkuvõttes seega Lindgren, kes edestas Lood lõpuks 47,7 sekundiga. Kolmas koht läks samuti Rootsi. Michael Olsson kaotas kaasmaalasele juba kahe minuti ja 54 sekundiga.

Tagasi üles
Back