Videod: kas vormel 1 sarja kohtunikud tegid Ferrarile ja Sebastian Vettelile liiga?

Kanada GP.

FOTO: Formula 1 / Twitter

Ferrari ja Sebastian Vettel olid pühapäevasel vormel 1 etapil Kanadas lähedal hooaja esimesele võidule, kuid sakslase sõiduviga ja sellele järgnenud vastuoluline karistus kohtunikelt mängis trumpkaardid Mercedese piloodi Lewis Hamiltoni kätte.

Esikohalt startinud Vettel liikus Montreali tänavaringrajal ihaldatud etapivõidu poole, kuni talle jõudis sappa Hamilton. Kuna Ferraril oli sirgekiirus oluliselt parem kui Mercedesel, siis Hamiltonil šanssi möödumiseks ei tekkinud, sest Montrealis on kaks peamist (ja sisuliselt ainsat) möödumisvõimalust just pikkade sirgete – stardisirge ja tagasirge – lõpus.

Kuid umbes paarkümmend ringi enne sõidu lõppu eksis Vettel kolmandas kurvis, sõitis murule, aga naasis rajale Hamiltoni ette. Mercedese piloot andis koheselt raadioside vahendusel meeskonnale teada, et Ferrari sõitja tuli rajale ebaturvaliselt. Kohtunikud asusid intsidenti uurima ja määrasid Vettelile viiesekundilise ajatrahvi, mis röövis Ferrari meeskonnalt hooaja esimese võidu.

Mõistagi polnud Vettel ajatrahviga rahul. «Kui sõidad murule ja tuled tagasi rajale, siis on pidamine suurepärane,» iroonitses Vettel, kui sai teada, et kohtunikud määrasid talle ajatrahvi. «Kuhu, kurat, ma oleksin pidanud minema? Mul olid rattad murused. See on tema (Hamiltoni – toim) süü, et ta otsustas minna sinnapoole. Kui ta oleks läinud sissepoole, siis oleks ta minust möödunud!» lausus Vettel emotsionaalselt.

Seejärel palus meeskond Vettelil keskenduda, sest ruudulise lipuni on jäänud kümme ringi ja kõike võib veel juhtuda. «Ma olen keskendunud, aga nad varastavad meilt võidu!» nähvas Vettel vastu.

See polnud aga kõik. Draama jätkus. Vettel ei parkinud pärast sõitu vormelit sinna, kuhu esikolmik – antud juhul ülejäänud kaks meest, Hamilton ja Charles Leclerc – üldjuhul masinad pargivad. Ta ei andnud esikolmikule mõeldud traditsioonilist võistlusjärgset intervjuud, sammudes koheselt bokside poole.

Kui pettunud Vettel otsustas lõpuks (ilmselt meeskonna või kohtunike nõudmisel) auhinnatseremooniale minna, tekitas sakslane veel kord furoori. Nimelt liigutas Vettel Hamiltoni vormeli ees asunud esikoha märgi kohale, kus oleks pidanud asetsema tema Ferrari. Teise koha märk liikus Vetteli käe järgi sujuvalt Hamiltoni auto ette.

Kuigi Vettel valiti vormelifännide poolt sõidu parimaks, siis poodiumil polnud sakslane arusaadavatel põhjustel erilises peotujus – võidust dramaatiliselt ilma jäänud Vettel šampanjat ei pritsinud. «Ma nautisin sõitu ja siinset publikut. Lewis oli pisut kiirem, aga me olime võimelised teda enda selja taga hoidma. Küsige inimestelt, mida nad arvavad,» andis Vettel mõista, et kohtunikud rikkusid sõidu.

Auhinnatseremoonial säras spordimeheliku liigutusega Hamilton, kes kutsus (vaat et isegi tiris) Vetteli enda kõrvale poodiumi kõige kõrgemale astemele. Enne seda sai Hamilton rahva suure pahameele osaliseks, kuid Vettel ütles intervjuus, et inimesed ei peaks Hamiltoni maha karjuma.

Tagasi üles