Ametlikuks said uued potentsiaalsed olümpiaalad

Eesti Tantsuspordi Liit koos EOK presidendi Urmas Sõõrumaaga FOTO: Eesti Tantsuspordi Liit.

Eile (10.06) lõppes Budapestis WDSFi aastakoosolek, kus pandi paika arengukavad järgnevateks aastateks.

Eesti Tantsuspordi Liit on WDSFi liige. Eestit esindasid aastakongressil delegaatidena ETSLi president Aune Past ja asepresident Martin Parmas. Euroopa Tantsuorganisatsiooni aastakoosolekul esindas Eestit Eve End.

Aune Past ja Martin Parmas tangot harjutamas. FOTO: Jassu Hertsmann

Eesti tantsusportlastele on 2019. aasta olnud üliedukas. 10-tantsu valitsev maailmameisterpaar on Konstantin Gorodilov - Dominika Bergmannova. Euroopa meistrid Madis Abel - Aleksandra Galkina saavutasid maailmameistrivõistlustel standardtantsudes seitsmenda koha ning Ilia Rotar – Silvia Susanne Barjabin suutsid platseeruda Euroopa meistrivõistlustel noorte vanuseklassis standardtantsudes viiendale kohale.

KONSTANTIN GORODILOV – DOMINIKA BERGMANNOVA FOTO: Eesti Tantsuspordi Liit.

WDSFi aastakoosolekul otsustati muuta organisatsiooni struktuuri nii, et seniste Ladina-Ameerika tantsude ja standardtantsude kui tantsuspordi oluliste distsipliinide kõrvale, saavad oma alaorganisatsioonid ka breiktants, disko ja showtants, swing ja teised tantsuspordi stiilid. Erinevate tantsustiilide maailmameistrivõistlused toimuvad kõik WDSFi egiidi all ja WDSFi kvalifikatsiooni alusel pääsevad sportlased ka olümpiale.

Breiktants. FOTO: www.dancinmachine

«Sellised muutused on Eesti Tantsuspordi Liidule uued, meie jaoks on traditsioonilised tantsuspordi 10-tantsu olnud senini ainus valdkond, kuid me oleme valmis võtma oma hooleks uusi tantsuspordi valdkondi, et aidata tantsijatel pääseda rahvusvahelistele suurvõistlustele,» ütles ETSLi president Aune Past.

Budapestis valiti WDSFi presidendiks tagasi senine president Shawn Tay Singapurist. WDSFi organisatsiooni asepresidendiks valiti Nenad Jeftic Serbiast.

WDSFi aastakoosolekuga samal ajal toimus ka maailmakarika etapp Itaalias Faenzas, kus WDSF International Openil saavutasid esimese koha Andres Liiv ja Kristin Vaha.

Tagasi üles
Back