Toimetas Silver Tabo

Korvpalliliiga NBA valitsev meisterklubi Golden State Warriors alistas finaalseeria viiendas mängus möödunud ööl võõral väljakul tulemusega 106:105 Toronto Raptorsi ja vähendas kaotusseisu 2:3 peale, kuid kaotas see-eest üle kuu aja väljakule naasnud Kevin Duranti, kes vigastas Achielluse kõõlust.

30-aastane ameeriklane mängis viimati mai alguses läänekonverentsi poolfinaalseerias Houston Rocketsiga, kui venitas säärelihast. Läinud ööl kuulus Durant algkoosseisu ning viskas 12 minutiga 11 punkti, võttis maha kaks lauapalli ning tegi ühe viskeblokeeringu. Teise veerandaja alguses  vigastas aga Serge Ibakast mööda mängida üritanud Durant Achielluse kõõlust ning langes väljakule maha.

«Ta oli valmis täna õhtul mängima, see oli vastastikusel kokkuleppel sündinud otsus,» ütles mängujärgsel pressikonverentsil Warriorsi peadirektor Bob Myers. «Ma ei usu, et kedagi tuleks süüdistada, aga kui kedagi peab süüdistama, siis võite süüdistada mind,» lisas ta.

Finaalseeria kuues mäng on kavas Eesti aja järgi ööl vastu reedet Warriorsi koduväljakul Oaklandis.