Blogi: Ott Tänak langes Sardiinia MM-rallil viimase katsega esikohalt viiendaks (49)

Sellel nädalavahetusel sõideti Sardiinias autoralli MM-sarja kaheksas etapp. Ott Tänak ja Martin Järveoja suutsid Tänaku juubelirallil näidata suurepärast kiirust, kuid viimasel katsel kadus autol pärast imelikku väljasõitu roolivõim ning langeti viiendale kohale. Rallivõidu võttis Hyundai paar Dani Sordo ja Carlos del Barrio.

Tänak startis reedesele rallipäevale teiselt kohalt, mis tähendas teepuhastaja rolli. Kuna aga juba viiendal kiiruskatsel katkestas ka Sebastien Ogier, pidi Tänak avapäeva lõpuni esimesena rajal olema. Eestlane sai sellega hästi hakkama ning lõpetas avapäeva tugeval kolmandal kohal, liider Sordost jäi ta maha vaid 11,2 sekundiga.

Laupäevasel võistluspäeval juba tagantpoolt startida saanud Tänak näitas oma täielikku võimu, võites kavas olnud kuuest katsest kõik kuus ning kasvatades päeva lõpuks oma edu teiseks langenud Sordo ees 25,9 sekundi peale.

Viimasel päeval kontrollis Tänak asjade käiku kuni viimase katseni, kus tõenäoliselt tehnilise probleemi tõttu sõideti kraavi, lõhuti autot ja kaotati kõvasti aega. Viimase katse lõppu jõudis eestlane enam kui kaheminutlise kaotusega langedes kokkuvõttes viiendale kohale.

Karjääri teise rallivõidu noppis Dani Sordo, teisele kohale tõusis hooaja esimese poodiumikoha teeninud Teemu Suninen ning kolmandaks tõusis viimase katsega Elfyn Evanist ning Ott Tänakust möödunud Andreas Mikkelsen.

Enne rallit:

Sardiinia on Tänakule märkimisväärne paik, sest just seal saavutas saarlane 2012. aastal WRC-karjääri esimese poodiumikoha ja viis aastat hiljem esimese rallivõidu. Tõsi, Toyotaga Tänakul Sardiiniast head tulemust kirjas ei ole, sest eelmisel aastal tuli avapäeval katkestada radiaatori purunemise tõttu.

Ühtlasi täitub Tänakul Sardiinias sajas MM-ralli. Nii tõuseb saarlane uhkesse seltskonda, sest üle 100 ralli on kirja saanud suuresti vaid rallimaailma staarsõitjad. Näiteks möödub Tänak hooaja lõpuks rallide arvult maailmameistritest Ari Vatanenist ning Richard Burnsist.

Sel korral ei saa Tänakul aga võidu püüdmine olema lihtne ülesanne, kuna Sardiinia MM-ralli on üks lahtisema kruusaga etappe MM-karusellis. See tähendab aga seda, et esimestel startijatel on kõvasti teepuhastamist. Esimesena pääseb rajale valitsev maailmameister Sebastien Ogier, kohe tema järel aga Ott Tänak. MM-sarja kolmandaks meheks on Thierry Neuville.