E, 2.10.2023

Eesti vibulaskmise naiskond jõudis MMil kõrgele kohale

Postimees Sport
Facebook
Comments
Eesti plokkvibu naiskond (vasakult) ehk Emily Hõim, Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paas.
Eesti plokkvibu naiskond (vasakult) ehk Emily Hõim, Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paas. Foto: Erakogu

Sel nädalal toimuvad Hollandis ‘s-Hertogenboschis maailmameistrivõistlused vibuspordis. Plokkvibu naiskond koosseisus Meeri-Marita Paas, Lisell Jäätma, Emily Hõim saavutasid 22 naiskonna hulgas kõrge kuuenda koha.

Eelringis püstitas plokkvibu naiskond Eesti rekordi 2058 punktiga, uuendades eelmist tulemust kolme punktiga, rekordivääriline tulemus andis neidudele 12. asetuse. Paas, Jäätma ja Hõim alistasid Poola (eelringi 21.) ja Saksamaa (eelringi 5.) naiskonna, veerandfinaalis kohtus Eesti naiskond neljanda asetusega Türgi võistkonnaga, kellele eestlannad pidid küll alla vanduma, kuid saavutasid kokkuvõttes kõrge kuuenda koha edestades esimese asetusega Korea naiskonda. Meeri-Marita kommentaar:

«Ma olen ülirahul oma tiimi ja meie tulemustega. Tore on näha, et suudame maailma tippudega võrdselt võistelda ja konkurentsi pakkuda. Läbi raskuste tähtede poole,» ütles Paas. 

«Suudame koos lasta väga hästi ning tõestasime, et oleme võimelised tulevikus laskma ka maailmameistritiitli peale. Teeme tööd ühiste eesmärkide nimel ning loodetavasti need täituvad,” sõnas Jäätma.

«Olen rahul oma indivudaalse laskmisega. Tunnen ennast uue vibuga juba enesekindlamalt, suutsin esimese duelli võita ja kuigi parandasin tulemust teises ringis, näitas vastane paremat laskmist. Usun, et naiskonnaga on meil suur potentsiaal tulevikuks, sest lasime juba täna maailma tippude seas. Oleme veel küllaltki noored ja oma esimesel MMil kuuendad 22 tiimi seas. Oleme tuleviku osas positiivsed, sest võistkond toimib suurepäraselt,» lias Hõim.

«Tüdrukud tulid tänastes ilmaoludes hästi toime. Eile võistlesime tugeva paduvihmaga, täna tugeva tuulega. See on nende esimene täiskasvanute MM, seda enam võib nende saavutusest rõõmu tunda. See võistkond sobib hästi kokku ja koos töötatakse kõrgete eesmärkide nimel,» kommenteeris treener Maarika Jäätma.

Eesti plokkvibu naiskonna puhul on tegemist väga noore võistkonnaga, kolmest liikmest kaks võistlevad alles noorteklassis. Meeri-Marita Paas on vanuse poolest kadettide ja Lisell Jäätma juunioride vanuseklassi laskur ning Emily Hõim võistleb alles teist hooaega täiskasvanute klassis.

Sportvibu naiskond (Pärnat, Lilienthal, Nurmsalu) lasi eelringis uue Eesti rekordi, milleks on nüüdsest 1913 punkti, sellega saavutas naiskond 43 võistkonna hulgas 18. koha. 11. juunil alustas Eesti naiskond (Pärnat, Lilienthal, Nurmsalu) 1/12 duelli, kus vastaseks oli 15. asetusega Türgi naiskond. Kahjuks tuli eestlannadel tunnistada vastaste paremust ning seisuga 2:6 sai Eesti 43 naiskonna hulgas 17. koha.

Sportvibu naiste individuaalsetes duellides tuli Laura Nurmsalul (kokkuvõttes 57. koht) vastu võtta kaotus avaringis, Reena Pärnat (33.) ja Triinu Lilienthal (33.) langesid konkurentsist 1/24 duellis. Plokkvibu naiste hulgas saavutas Emily Hõim 33., Lisell Jäätma ja Meeri-Marita Paas 57. koha.

Plokkvibu meeste klassis sai Evert Ressar 137 mehe hulgas 33. koha. Sportvibu meeste klassis võistlesid MMil Märt Oona ja Hendrik Õun, kes lõpetasid 200 mehe konkurentsis vastavalt 128. ning 183. kohal.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles