Toimetas Indrek Raudkivi
Austraalia jalgpalli naiskonna kapten Sam Kerr aktsioonis MM-matšis Brasiilia vastu.
Austraalia jalgpalli naiskonna kapten Sam Kerr aktsioonis MM-matšis Brasiilia vastu. Foto: Kunjan Malde / imago images / Focus Images/Scanpix

Naiste jalgpalli maailmameistrivõistlustel Prantsusmaal sai üllatusega hakkama Austraalia koondis. Austraallased tegid ühe vingema tagasituleku naiste MMi ajaloos. Seisult 0:2 suutsid Rohelise Mandri jalgpallurid võtta 3:2 võidu. Kaheväravalise kaotusseisusu on naiste MMil suutnud võiduks mängida vaid Rootsi 1995. aastal Saksamaa vastu.

27. minutil määrati Brasiilia kasuks väga vaieldav 11 meetri karistuslöök. 33-aastane Brasiilia koondise veteran Marta realiseeris penalti. Üksteist minutit hiljem skooris 34-aastane brasiillanna Cristiane seisuks 2:0. Kuid Matildad (Austraalia naiste jalgpallikoondise hüüdnimi) ei andnud alla.

Caitlin Food vähendas lõuna-ameeriklaste eduseisu esimese poolaja viimasel minutil 2:1.

Teisel poolajal lõid austraallannad ise veel ühe vastuseta värava. 58. minutil suunas Logarzo palli karistusalasse, kuid see leidis iseseisvalt tee väravasse ning justkui vastukingiks ebaõiglaselt määratud penalti eest müksas 66. minutil brasiillanna Monica palli peaga oma väravasse. Seisuga 3:2 mäng lõppeski.

Austraalia naiskonna kapten Sam Kerr ütles pärast mängu: «Olen äärmiselt uhke tüdrukute üle. Meie kohta on palju kriitikat olnud, kuid me näitasime, et mis puust me tehtud oleme.»

Austraalia naiskonna peatreener Ante Milicic arvas, et tegemist oli Austraalia naiskonna parima esitusega, mida tema silmad näinud on.

C-grupis on Itaalial, Austraalial ja Brasiilial 3 punkti, kuid Itaalial on üks mäng vähem peetud. Jamaical on kirjas 0:3 kaotus Brasiilialt.

Edasipääsu maailmameistrivõistluste finaalturniiri järgmisesse ringi on kindlustanud A-grupis Prantsusmaa ja B-grupis Saksamaa.