Naiste koondis alustas Balti turniiri kaotusega

Eesti naistekoondis kogunes treeninguks.
Eesti naistekoondis kogunes treeninguks. Foto: Eesti Naiste jalgpalli Facebooki leht

Naiste A-koondis pidas täna Lätis Balti turniiri esimese kohtumise, kui võõrustajatelt tuli vastu võtta 0:3 kaotus, kirjutab Eesti Jalgpalli Liidu koduleht.

Riias Arkadija staadionil peetud kohtumise avapoolajal oli üritavamaks pooleks küll Läti, ent esimese kolmveerandtunni jooksul väravaid ei nähtud. Kohtumise skoor avati 56. minutil, kui esmalt põrutas Sandra Voitane lähedalt löögi posti ning seejärel ei suudetud kastis peatada Karlina Miksonet, kes saatis tagasipõrkunud palli võrku.

Kohtumise viimane veerandtund kujunes Eesti jaoks raskeks, sest esmalt suurendas Voitane 77. minutil lätlannade eduseisu ning kaks minutit hiljem vormistas Viktorija Zaicikova mängu lõppseisu.

Koondise jaoks jätkub Balti turniir juba homme, kui kell 14.00 algavas kohtumises minnakse vastamisi Leeduga. Teisipäeval, 18. juunil võõrustab Eesti Kadrioru staadionil maavõistlusmängus Valgevenet. Staadion avatakse kell 16.30, kohtumise avavile kõlab kell 17.30.

Tänase Balti turniiri kohtumisega jõudis olulise tähiseni koondise kapten Katrin Loo, kellel täitus ajaloos teise mängijana 100 kohtumist naiste koondises. Rekordinternatsionaal on 105 mänguga Kaire Palmaru. Eesti Jalgpalli Liit autasustab Lood teisipäeval Kadrioru staadionil toimuva Eesti – Valgevene maavõistluse eel ning hooaja lõpus traditsioonilisel Jalgpalligalal.