Vehklemisnaised püüavad EMil korrata mullust edu, Novosjolov vajab osalemiseks imet

Pildimeenutus mulluse EMi poodiumilt Novi Sadis: Kristina Kuusk (vasakult), Katrina Lehis, Violetta Kolobova ja Julia Beljajeva.

FOTO: Facebook/Rahvusvaheline vehklemisliit

Järgmisel nädalal Düsseldorfis peetaval vehklemise EMil on Eesti epeenaiste kaitsta mullune kolmikvõit ja naiskondlik pronks. Suurvõistluse eel anti viimane lihv Poolas Spalas toimunud laagris, kust naasti eile õhtul.

«Läheme võitlema, vehklemine on kahevõitluseala. Laager möödus peaaegu plaanipäraselt, kõik on terved ja valmis lahingusse minema. Tõde selgub EMil,» lausus Eesti naiskonna peatreener Kaido Kaaberma Postimehele.

Veksleid jagada ega hoolealuste hetkevormi kommenteerida ta ei soovinud. «EM kuulub Tokyo olümpia kvalifikatsioonivõistluste hulka ja on seetõttu topelttähtis. Kui medalit ka ei tule, peab iga koha eest lõpuni võitlema – eelmised olümpiatsüklid on näidanud, et iga punkt on arvel,» sõnas juhendaja.

Mullu krooniti Euroopa meistriks Katrina Lehis, hõbeda pälvis Kristina Kuusk ja ühe kahest pronksmedalist Julia Beljajeva. Nemad kolmekesi on ka nüüd rivis, neljandana kuulub naiskonda raudvara Irina Embrich.

Kehvem on seis meestega, sest esinumber Nikolai Novosjolovit vaevab valu küünarnuki piirkonnas. «Hetkeseisuga ma EMil ei osale, selleks peaks ime juhtuma,» lausus Novosjolov, kes läheb Düsseldorfi meeste koondise treeneri rollis. Vigastatud on ka Peeter Turnau, nõnda esindavad Eestit Sten Priinits, Jüri Salm, Ruslan Eskov ja võistkonnavõistlusel ka Marno Allika.

Tagasi üles
Back