Ultratriatleet Rait Ratasepp püstitas maailmarekordi!

Rait Ratasepp Emsdettenis.

FOTO: Rait Ratasepp / Facebook

Rait Ratasepp püstitas uue maailmarekordi kahekordses ultratriatlonis. Emsdetteni maailmakarikasarja kuuluval kahekordsel ultratriatlonil sai eestlane ajaks 19.42.57. See on uus maailmarekord!

Ratasepp oli üks minut ja 36 sekundit kiirem kui 2017. aastal samal rajal maailmarekordi püsititanud poolakas Robert Karas.

Ratasepp oli pärast 7,6 km ujumist ajaga 2.14.45 neljandal kohal. Liidrile kaotas ta rohkem kui kaheksa minutiga.

Rattasõidus õnnestus eestlasel vahe sisse teha. 360 kilomeetrit läbis Ratasepp 10.47.15-ga ja vahe järgmise mehega oli ligi pool tundi.

Esimese maratonidistantsi läbis Ratasepp ajaga 3:21.

Kaks maratoni ehk 84,4 km jooksis Eesti raudmees ajaga 6.40.58 (sh vahetusala aeg).

Ratasepp kinnitas, et ta andis endast jooksurajal kõik, sest võimalus edestada maailmarekordit ei ole igapäevane. 

Emsdetteni kahekordsel ultratriatlonil kuulusid Ratasepa meeskonda Taavi Pehme, Kain Kalja ja Toomas Unt.

28. septembril alustab ta endale korraldatava 40-kordse ultratriatloniga Fuerteventural, kus tal tuleb ujuda 152 km, sõita rattal 7200 km ja joosta 1688 km. Distants tuleb kokku, kui ta läbib 40 järjestikusel päeval iga päev ühe täispika triatloni ehk 3,8 km vees, 180 km rattal ja jookseb maratoni.

Ratasepa hooaja suurkatsumust saab toetada ühisrahastusplatvormil tema kodulehel www.raitratasepp.ee. Kõik toetajad saavad oma nime aasta lõpus ilmuvasse Helios kirjastuse raamatusse “Ultramees Rait Ratasepp - igiliikur inimnahas” ning toetajasärgile.

Tagasi üles