Eesti koondis võitis Balti võistkondlikud meistrivõistlused, Kupperile parima tulemuse eripreemia

Toimetas Silver Tabo
Eesti 4x400 meetri teatenelikud.
Eesti 4x400 meetri teatenelikud. Foto: EKJL

Lätis Ogres toimunud Balti võistkondlikud meistrivõistlused võitis 311 punktiga Eesti koondis. Leedu teenis teisena 289 ja Läti kolmandana 201 punkti. Sündis ka üks Eesti rekord, kui Jekaterina Mirotvortseva võitis ajaga 22.52,44 naiste 5000 meetri käimisdistantsi.

Võistluse parima tulemuse eripreemia teenis meestest kettaheite võitnud Martin Kupper, kes pälvis esikoha 64.83ga.

Kaksikvõidu võtsid Eesti sportlased naiste vasaraheites, kus kullale tuli Anna Maria Orel (66.60) ja teine oli Kati Ojaloo (66.18). Saina Mamedova ja Merlyn Valma võtsid kaksikvõidu naiste 3000 m takistusjooksus, kus Mamedova võiduajaks oli 11.52,87 ning Valma lõpetas distantsi ajaga 11.53,50.

Üheks säravaimaks tulemuseks jäi Hans-Christian Hausenbergi kaugushüppe võidutulemus 7.77.

Kaur Kivistik võitis 1500 m jooksu tulemusega 3.47,96. Erik Jagor triumfeeris 400 m tõkkejooksus ajaga 52,08 ja Grit Šadeiko võitis 100 m tõkkejooksu ajaga 13,40.

Naiste teivashüppes tuli Eestisse samuti kaksikvõit – esikoha sai Marleen Mülla (3.90), teine oli Getter Marie Lemberg (3.60). Väljaspool arvestust osalenud Reena Koll sai kirja 3.85. Robin Nool oli meeste teivashüppes tulemusega 5.15 teine.

Suurepärased isiklikud rekordid jooksid naiste 800 m hõbedale ja pronksile tulnud Kelly Nevolihhin ja Helin Meier, kes said kirja ajad 2.06,88 ja 2.06,91.

Kreete Verlin võitis naiste kaugushüppe 6.16ga. Henri Sai võitis meeste 100 m jooksu ajaga 10,60. Marit Kutman sai naiste 200 m isikliku rekordi väärilise ajaga 24,56 pronksi. Naiste odviskes sai pronksi Liina Laasma, kes viskas 60.78.

Grete Udras teenis naiste kõrgushüppes teise koha 1.85ga, Karl Lumi oli meeste kõrgushüppes tulemusega 2.16 samuti teine.

Meeste kuulitõuke kaks paremat olid samuti Eesti koondislased, kui Kristo Galeta võitis tulemusega 19.29 ning Jander Heil tuli teiseks samuti isiklikku rekordit tähistava 18.95ga.

Esikohapunktid tõi Eestile naiste 4x400 m teatenelik (Annika Sakkarias, Helin Meier, Piibe Kirke Aljas, Liis Roose), kes sai kirja aja 3.44,64. Ka meeste sama distantsi teatejooksus tuli esikoht Eestisse, kui Karl Erik Nazarov, Marek Niit, Rivar Tipp ja Erik Jagor võitsid ajaga 3.12,95.

4x100 m teatenelik (Grit Šadeiko, Kreete Verlin, Õilme Võro, Diana Suumann) sai ajaga 46,69 Leedu järel teise koh. Ka meeste teatenelik (Lukas Lessel, Robin Sapar, Ken-Mark Minkovski, Henri Sai) sai teise koha ajaga 40,84.

Eesti koondise juht Kristel Berendsen jäi koondise esitusega väga rahule. «Me ei saanud ühelgi alal nulli, kõik said tulemuse kirja ja tõid võistkonnale punktid ära, koondis oli väga stabiilne ja tugev. Oli ka mitmeid debütante, kes esinesid väga korralikult, tehti mitmeid isiklikke rekordeid ja oli palju eneseületusi,» sõnas Berendsen.