Video: Läti poksistaar ründas vastast küünarnukiga ning lõi ta pärast raundi lõppu nokauti

Mairis Briedis on vastase nokauti löönud.

FOTO: Ieva Makare / LETA

34-aastane lätlane Mairis Briedis võitis möödunud nädalavahetusel Riias WBO tiitlimatšis poolakat Krzysztof Glowackit. Lätlast on tema tegevuse tõttu hakatud aga süüdistama ebasportlikus käitumises.

Lätis peetud matšist Briedise ja Glowacki vahel tõusis jututeemaks lätlase käitumine. Teises raundis lõi Glowacki Briedist kuklasse, mille peale Briedis ärritus ning küünarnukiga poolaka maha pikali lõi. Lätlasele määrati selle eest üks karistuspunkt ning matš jätkus.

Briedis lõi Glowacki vaid mõned hetked hiljem pikali, poolakas suutis ka sellest löögist taastuda ja püsti saada ning raund oli tegelikult seejärel kohe ka lõppenud. Briedis aga jättis lõpukella kuulmata ning kohtunik ei suutnud ka võitlusesse sekkuda, ning nii lõi Briedis pärast raundi lõppu Glowacki taas nokauti. Kolmas round sai kesta vaevalt vaid 20 sekundit, kui lõpuks lätlane võidu kindlustas.

«Teises raundis lõi ta mind kuklasse. Kohtunik ei teinud selle peale aga mitte midagi ja siis ma... käitusin ehk veidike räpaselt,» lausus Briedis pärast kohtumist Sky Sportsile.

Paljud huvilised on aga süüdistanud lätlast ebasportlikus käitumises, samas nähtakse süüd ka kehvasti tehtud kohtunikutöös. Poksi promootorLou DiBella lausus näites twitteris, et kogu tegevus poksiringis oli räpane.

Video küünarnukilöögist ning pärast raundi lõppu aset leidnud nokaudist: 
 

Tagasi üles