PM Amsterdamis. Platsil taarunud Karl-Johan Lips: see oli elu üks raskemaid mänge

Karl-Johan Lips oli pärast mängu Mongooliaga läbi mis läbi.

FOTO: Ville Arike

Eesti 3x3 korvpalli koondis jäi Amsterdamis peetaval MMil teises mängus 17:20 alla Mongooliale ning Karl-Johan Lips võitles viimastel minutitel üldse jalgadel püsimisega.

Niigi intensiivses mängus tegi kaaslastele karuteene Joonas Järveläinen, kes sai kaks ebasportlikku viga ja jättis nad kolmandikuks mänguajaks kolmekesi. Lips oli juba selleks ajaks nähtavalt väsinud ja lõpus avanenud pilti võib näha pigem poksimatšides, kus on küsimus, kas keegi meestest jääb püsti või pikali.

Lips jaksas lõpuni, kuid pärast väljakult lahkumist viskas Amsterdami Museumpleinil end murule pikali. Liiga kauaks ta sinna ei jäänud.

«Ma ei tea, kas see oli elu kõige raskem mäng, aga üks rasikematest kindlasti. Vaimselt isegi rohkem kui füüsiliselt,» ohkas Lips.

«Mõlemad tänased mängud, nii Puerto Rico kui ka Mongooliaga jäid sisuliselt ühe võtmehetke taha. Mäng Puerto Ricoga oli meie kontrolli all, aga siis tabas nende number 11 ühelt jalalt kaugviske. Nüüd olime initsiatiivi kätte saanud, tuli veel paar minutit ära kannatada, aga tegime lolli ebasportliku vea, mis jättis meid kolmekesi.»

Millised kombed on, kas Järveläinen saab kaaslastelt pragada ka? «Eks Joonas ole enda peale veel rohkem pahane kui meie tema peale,» vastas Lips. «Ent ka kolmekesi jätkates oli veel võimalik võita. Väsinuna lähed kergema vastupanu teed ja loodad visetele, eks protsent langeb, aga mõnelgi korral keeras pall rõngast napilt välja.»

Eestil on nüüd B-alagrupis ainsana kaks kaotust, kuid Lipsu sõnul võideldakse neljapäevastes kohtumistes Venemaa ja Ukrainaga edasipääsu eest (viiest võistkonnast pääseb veerandfinaali kaks paremat) lõpuni. «Midagi pole veel kadunud. Siin alagrupis võivad kõik kõiki võita ja kui ülehomme suudame saada kaks võitu, jääb teoreetiline edasipääsuvõimalus alles.»

Tagasi üles