Venezuela noppis VARi abiga Brasiilialt punkti

Toimetas Indrek Raudkivi
Philippe Coutinho on nõutu. Brasiilialt võeti VAR-iga kodusel Copa Americal matšis Venezuelaga kaks väravat. Foto: Mauro Akiin Nassor / ZUMAPRESS.com

Läinud öösel jätkusid Brasiilias mängud Copa America jalgpalliturniiril. Brasiilia lõi küll kaks väravat, kuid jäi kodusel Arena Fonte Nova staadionil VAR-i kontrolliga mõlemast ilma. Ilma jäädi ka võidupunktidest, sest matš lõppes väravateta viigiga.

Brasiilia dikteeris mängutempot, kuid mõlemad meeskonnad mängisid kaitses väga distsiplineeritult ning esimesel poolajal polnud erilist tööd kummagi meeskonna väravavahil. Avapoolaja lõpus oli täpne küll Liverpooli ründaja Roberto Firmino, kuid kohtuniku arvates tehti enne värava löömist Venezuela kaitsjale viga.

Manchester Citys palliv Brasiilia ründaja Gabriel Jesus skooris Firmino söödust mängu 60. minutil, kuid pärast VARi kontrolli väravat ei loetud.

87. minutil pani teist korda Venezuela väravavõrgu sahisema klubijalgpalli FC Barcelonas mängiv Philippe Coutinho, kuid jällegi päästis videotehnoloogia Venezuelale punkti. Brasiilial oli veel võimalus matš võita, kuid lõpuminutitel ei tabanud Fernandinho nurgalöögijärgne pealöök. Matš jäi viiki 0:0.

Teises A-grupi mängus alistas Peruu Boliiivia 3:1. Brasiilial ja Peruul on 4 punkti, Venezuelal 2 ning Boliivia jätkab punktita.