PM Düsseldorfis. Parima asetuse saanud Beljajeva: ei arvanud, et võin kaotada

Vehklevad Julia Beljajeva (paremal) ja Vikte Ažukaite.

FOTO: Ville Arike

Vehklemise EMil Düsseldorfis võitles naiste epees alagrupiturniiriga endale parima asetuse Julia Beljajeva, kes aga pidi sellele vaatamata pärast põhivõistluse teist ringi mõõgad pakkima.

Beljajeva kirstunaelaks osutus sama ungarlanna Dorina Budai, kes oli üks matš varem lülitanud konkurentsist Katrina Lehise. Mullusel MMil pronksi võitnud Beljajevast sai ta jagu 15:12. Seejuures oli tolle matšini Beljajeva tänase päeva torgete suhe 41:12!

«Tundsin end päeva algusest peale väga hästi. Alagrupis on mõnelgi korral olnud muresid, kuid täna vehklesin seal väga kindlalt. Püüdsin kogu aeg keskenduda ainult järgmisele torkele,» rääkis Beljajeva Postimehele.

«Ka enne matši Budaiga polnud mul tunnet, et võin kaotada. Olin teda kogu aeg võitnud. Loomulikult mõistsin, et niisama ei saa midagi, peab võitlema.»

Asjad võtsid Beljajeva jaoks halva suuna kohe matši alguses. Ta jäi taha 0:1, sai peagi passiivsuse eest kollase kaardi ja see tähendas, et tuli ründama asuda. «Aga niimoodi on temaga väga ebamugav vehelda. Tema vastu on kontrarünnakute taktika sobivam,» nentis Beljajeva.

Tagasi üles