Pea 70 Venemaa sportlast seisab silmitsi dopingusüüdistusega

Venemaa antidopinguagentuur.

FOTO: MAXIM SHEMETOV/REUTERS

Esmaspäeval teatas Venemaa antidopinguagentuur (RUSADA), et esitab süüdistuse 33 sportlasele, kelle peal on kasutatud keelatud raviprotseduure. Täna lisas RUSADA, et süüdistatute arv võib kerkida pea 70 sportlaseni.

RUSADA juhi Juri Ganuse sõnul on kahtlusaluseid ravitud veenisisese infusiooniga. Kõik juhtumid on seotud Venemaal Tšuvaššia piirkonnas asuva spordiakadeemiaga, mis on ühtlasi ka suur kergejõustikukeskus. Mitmed sportlased, kes said keelatud meetme abil ravi, on alaealised. Lisaks kergejõustiklastele on skandaaliga seotud veel jalgratturid, murdmaasuusatajad ning parasportlased.

Esmaspäeval esitati süüdistus 33 sportlase kohta, kuid tegu oli vaid esimese «paketiga». Peagi tullakse avalikkuse ette ka teise paketiga.

Järjekordne Venemaa ja dopinguga seotud skandaal kerkis päevavalgele üsna halval ajal. Nimelt soovib Venemaa taastada oma liiklemisust rahvusvahelises kergejõustikuliidus (IAAF). Juuni algul arutas IAAF alates 2015. aasta novembrist Venemaa sportlastele määratud võistluskeelu tühistamist, kuid otsustas keelu jõusse jätta. Uuesti tuleb Venemaa teema arutlusele vahetult enne sügisel Dohas toimuvaid maailmameistrivõistlusi.

Praeguses seisus saavad Venemaa sportlased Doha MMil osaleda vaid siis, kui suudavad IAAFile tõestada oma puhtust. Küll aga peaksid MMile pääsevad venelased võistlema neutraalse lipu all.

Ganuse sõnul on Venemaa kergejõustikuliit teinud organisatsioonis vaid kosmeetilisi muudatusi. «Viimased neli aastat oleme kulutanud palju aega, et jätta muljet nagu oleks meie kergejõustik ilusas seisus. Meil on piisavalt materjali, et öelda: praeguses seisus Venemaa liikmelust ei taastataks.»

Tagasi üles