Raske tee tippu: Aston Villa rekordost oli juba 16-aastaselt kahe lapse isa

Wesley Moraes (eesplaanil)

FOTO: Kurt Desplenter / ZUMAPRESS.com

Uueks hooajaks Inglismaa kõrgliigasse tõusnud Aston Villa palkas hiljuti enda ridadesse Club Brugge ründaja Wesley Moraesi. Nagu enamikel sportlastel, on ka tema tähtedeni jõudmise lugu kannatusi täis.

Erinevalt Neymarist ja Gabriel Jesusest- jalgpallurid, kelle vastu tundsid huvi Euroopa tippklubid juba siis, kui noormehed olid alles 14-aastased- on Wesley tippu jõudmise aeg olnud üsna pikk.

Ründeäss kasvas üles Juiz de Fora nimelises linnas. Tema isa oli amatööride tasemel mängiv jalgpallur, kes suri kui Wesley oli 9-aastane.

«Peale tema surma ma peaaegu murdusin. Isa tegi minu jaoks kõik, ta õpetas mind jalgpalli mängima,» meenutas 22-aastane brasiillane.

15-aastaselt sai Wesleyst esimest korda ise lapsevanem, kui talle sündis poeg Yan. Aasta hiljem nägi ilmavalgust tütar Maria, kes sai nime neitsi Maarja järgi. Vasttekkinud pere toetamiseks oli tulevane vutistaar sunnitud minema tehasesse tööle, kus teenis 169 eurot kuus.

Sel perioodil tundus professionaalsel tasemel jalgpalli mängimine püüdmatu unistusena, sest isegi kohalikud klubid ei olnud tema oskustest huvitatud. Kuniks Itabuna meeskonna kaudu teenis ta oma esimesed akadeemiakatsed Atletico Madridi ja AS Nancy tiimides. Need lõppesid kahjuks tulemuseta ja noormees oli sunnitud naasma kodumaale.

Alles 2015. aastal õnnestus Wesleyl sõlmida esimene välisleping Slovakkia klubiga AS Trenčín. Kuus kuud peale liitumist oli mehe areng olnud nii hea, et Belgia suurklubi Club Brugge napsas ta miljoni euro eest endale. 

Olenemata väravaga lõppenud debüüdist, oli lõunaameeriklase kohanemine uue eluga keeruline. Tihti oli tal probleeme distsipliiniga jalgpalliväljakul. Vastasmängijad kasutasid Wesley kuumaverelisust enda kasuks, et teda provotseerida. Selle tulemusel hakkas ta enne mänge oma kätele teipi siduma, mis meenutas rahu säilitamise olulisust.

Brasiillane jätkas intensiivset treenimist, mis tõi tulemusi liigas löödud väravate kujul. Hea vorm ja esitused teenisid talle koha Premier League`is. Aston Villa maksis Bruggele klubi rekordit tähistavad 22 miljonit eurot.

Tagasi üles