Norman Vahtra võitis temposõidu Eesti meistrivõistluste peaproovi

Norman Vahtra.
Norman Vahtra. Foto: Kristjan Kivistik / Stuudiopunkt / Stuudio.eu

Esimest korda Arukülas peetud Filter Temposarja viienda etapi võitis Norman Vahtra (Cycling Tartu), kes läbis 20 km pikkuse distantsi ajaga 24.37, mis teeb keskmiseks kiiruseks 48,7 km/h. 13 sekundit kaotas Vahtrale Gleb Karpenko (Kalevi Jalgrattakool) ja 35 sekundit Oskar Nisu (Cycling Tartu).

Enne etappi üldliider olnud Artjom Mirzojev (CFC Spordiklubi) ei startinud, esikohale tõusis Filter Temposarja kahe viimase hooaja võitja Kert Martma (CFC Spordiklubi), kes näitas Arukülas neljandat aega.

Kiireimaks naiseks kerkis üldarvestuses 36. koha pälvinud kahekordne Läti meister Dana Rožlapa ajaga 28.01 (keskmine kiirus 42,8 km/h). Teiseks tulnud Liisi Rist (Pyssid) kaotas 23 ja kolmanda koha saanud Egle Mätas (Team Saare) 1.25.

Rattavõistlusele järgnenud 5 km eraldistardist jooksudistantsil oli nobedaim kõik etapid võitnud Bert Tippi (CFC Spordiklubi) ajaga 16.20 (keskmiselt kulus kilomeetri läbimiseks 3.16). Viiendat etappi järjest tuli teisele kohale Janar Juhkov (17.14, Treeningpartner) ja kolmandat aega näitas Martin Sagaja (18.11). Naiste esikolmiku moodustasid üldliider Klarika Kuusk (20.25), Hanna-Liisa Värik (21.04) ja Grete Maria Savitsch (21.48).